اهمیت استفاده از ظرفیت امام زادگان برای توسعه شهرها

در مراسم معارفه مسئول جدید دفتر نمایندگی اداره اوقاف بندرانزلی بر رعایت امانت و کسب رضایت مردم از سوی مسؤولان، به ثمر رساندن نیات واقفین، احیای مساجد برای جذب جوانان و نیز اهمیت استفاده از ظرفیت امام زادگان برای توسعه شهرها تأکید شد.

اهمیت استفاده از ظرفیت امام زادگان برای توسعه شهرها

گیلان خبر: فرماندار شهرستان بندرانزلی صبح امروز در مراسم معارفه مسئول جدید دفتر نمایندگی اداره اوقاف این شهرستان در فرمانداری بندرانزلی مسؤولیت را امانتی سنگین دانست و اظهار کرد: با اعطای مسؤولیت به یک فرد در هر منصب و اعتماد مردم به فرد، باید موجب رضایت مردم شود.

اسماعیل حیدری آزاد با بیان اینکه فعالیت ما در ادارات باید اثربخش و نتیجه‌بخش باشد گفت: نخستین و مهم‌ترین انتظار از اداره اوقاف به ثمر رساندن نیات واقفین است.

وی با اذعان به اینکه وقف درگذشته معمول بوده افزود: امروز به خاطر تبلیغات مسموم وقف کمرنگ شده و مانند گذشته نیست.

فرماندار شهرستان بندرانزلی به سطح مطلوب رسیدن فرهنگ وقف را نیازمند تبلیغات و فعالیت فرهنگی درست دانست و بیان کرد: وقف نیازمند حمایت دستگاه‌ها و ادارات است و همه باید برای ترویج فرهنگ وقف گام بردارند.

حیدری آزاد با اشاره به اینکه مساجد در جذب جوانان و نسل سومی‌ها موفق نبوده گفت: به خاطر رفتار نسنجیده و منیت برخی از افراد در مساجد حضور جوانان در مساجد کمرنگ شده است، در بندرانزلی تعداد اندکی مسجد برای پخش اذان و اقامه نماز صبح به روی مردم باز است.

وی با تأکید بر احیای مساجد و جذب جوانان بیان کرد: ما باید اهداف مبارزات اهل‌بیت را برای عموم مردم بازگو کنیم، هر امام‌زاده‌ای در هر منطقه باید قطب فرهنگی باشد تا مرکزیت کارهای دینی را در کنار مساجد بر عهده بگیرد.

فرماندار شهرستان بندرانزلی امام زادگان را قطب گردشگری دینی عنوان کرد و افزود: باید از این ظرفیت‌ها برای توسعه شهرها استفاده کرد، توسعه فرهنگ وقف به رونق و آبادانی شهرها کمک شایانی خواهد کرد.

ترویج وقف یک مسؤولیت همگانی

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان نیز در این مراسم در این مراسم با بیان اینکه سازمان اوقاف در خدمت اهل‌بیت (ع) اسلام و بشریت است اظهار کرد: از نهادها و ادارات به‌ویژه فرمانداری‌ها، توقع همراهی با اوقاف داریم چراکه ترویج سنت حسنه وقف یک مسؤولیت همگانی است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین ستار علیزاده سازمان اوقاف را یک‌نهاد صد در صد مردمی عنوان کرد و افزود: موقوفات، بقاع متبرکه و قرآن سه زمینه برجسته‌کاری سازمان اوقاف است و در هر سه زمینه ارتباط گسترده مستقیم با مردم دارد.

وی فعالیت اوقاف را امری مهم دانست و گفت: کمک به اوقاف کمک به دین و تمام بشر است، دشمنان تمام تلاش خود را برای القای نامیدی نسبت به آینده کشور بین مردم انجام می‌دهند بنابراین همه ما موظف به ایجاد امید و روحیه در جامعه هستیم.

در پایان این مراسم حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید حسن فاضلی به‌عنوان مسؤول جدید دفتر نمایندگی اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بندرانزلی منصوب و از تلاش‌های سید محمد میر مظفری، رئیس سابق اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بندرانزلی تقدیر شد.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 46910

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر