مدیرکل هواشناسی گیلان:

افزایش دما و باد گرم شدید پاییزی درراه گیلان

مدیرکل هواشناسی استان گیلان با اشاره به وضعیت جوی استان طی روزی‌های آینده گفت: وزش باد گرم از روزسه‌شنبه برای ارتفاعات و دامنه‌ها و از عصر روز سه‌شنبه تا صبح پنجشنبه در مناطق مختلف استان خیلی شدید پیش‌بینی می‌شود.

افزایش دما و باد گرم شدید پاییزی درراه گیلان

گیلان خبر: محمد دادرس با اشاره به شرایط جوی استان در ساعات پیش رو اظهار کرد: نقشه‌های هواشناسی نشان‌دهنده جنوبی شدن جریانات سطح زمین و نفوذ تدریجی توده‌هوای کم‌فشار از امشب به منطقه است.

وی با اشاره به اینکه بیشینه سرعت باد بیین 40 تا 90 کیلومتر بر ساعت تخمین زده می شود افزود: در ساعات آینده، افزایش دما 8 تا 15 درجه‌ای، کاهش رطوبت نسبی در بعضی از نقاط جلگه‌ای و پدیده مه برای استان پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان گیلان با بیان اینکه این توده‌هوای گرم تا پنجشنبه در منطقه فعال است گفت: وزش باد گرم در ابتدا از روز سه‌شنبه برای ارتفاعات و دامنه‌ها و از عصر روز سه‌شنبه تا صبح پنجشنبه در مناطق مختلف استان خیلی شدید پیش‌بینی می‌شود.

دادرس با تاکید بر اینکه ساکنان حاشیه جنگل‌ها و گردشگران از روشن کردن آتش در عرصه‌های جنگلی خودداری کنند بیان کرد: با توجه به افزایش دما، بخش‌های مختلف کشاورزی مانند گلخانه داران، پرورش‌دهندگان ماهی و مرغ داری‌ها نیز تمهیدات لازم را به عمل‌آورند.

وی با تأکید بر اینکه مسئولان اقدامات لازم را جهت مقابله با حوادث احتمالی انجام دهند تصریح کرد: بخش‌های مختلف اجرایی استان نظیر، مدیریت بحران، مدیریت منابع طبیعی و جهاد کشاورزی، فرودگاه، سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، سازمان بنادر و دریانوردی، مدیریت حمل‌ونقل، پلیس‌راه و راهور، فرمانداری‌ها و شهرداری‌ها، مدیریت منابع آب و برق، سازمان آتش‌نشانی با توجه به اطلاعیه صادره، تمهیدات لازم را به عمل آوردند.

مدیرکل هواشناسی استان گیلان گفت: مسئولان مربوطه توصیه‌های کارشناسی را صادر کنند و هرگونه تغییر در نقشه‌های هواشناسی نیز اطلاع‌رسانی خواهد شد.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 46939

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر