مدیرکل هواشناسی استان گیلان خبر داد

آغاز موج جدید بارش‌ها در گیلان/ دمای هوا 15 درجه کاهش می‌یابد

مدیرکل هواشناسی استان گیلان از کاهش دما، وزش باد، بارندگی و بارش برف در ارتفاعات از امروز تا اوایل هفته در استان خبر داد.

آغاز موج جدید بارش‌ها در گیلان/ دمای هوا 15 درجه کاهش می‌یابد

گیلان خبر: محمد دادرس با اشاره به وضعیت آب‌وهوای گیلان در ساعات آینده اظهار کرد: طبق بررسی نقشه‌های هواشناسی، توده‌هوای سرد و بارشی از بامداد امروز وارد منطقه شده است.

وی با اشاره به اینکه دمای هوا 10 تا 15 درجه سلسیوس کاهش می‌یابد افزود: بارندگی از بامداد امروز تا اویل هفته در بعضی از نقاط به‌ویژه نواحی ساحلی از شدت بیشتری برخوردار است و علاوه بر بارش شدید باران، وزش باد و رعدوبرق نیز پیش‌بینی می‌شود.

 مدیرکل هواشناسی استان گیلان با اشاره به اینکه امروز و فردا بارش در ارتفاعات بالاتر از دو هزار متر به‌صورت برف پیش‌بینی می‌شود گفت: با توجه به پیش‌بینی بارش برف، بارندگی، کاهش دید افقی، لغزندگی جاده‌ها و مه‌آلود بودن هوا، احتمال اختلال در تردد جاده‌ای وجود دارد.

دادرس با اشاره به اینکه رانندگان حتماً تجهیزات زمستانه به همراه داشته باشند بیان کرد: رانندگانی که قصد عبور از محورهای کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر رادارند حتماً تجهیزات زمستانه ازجمله زنجیر چرخ، آذوقه و لباس گرم به همراه داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه در روزهای آینده دریا به دلیل طوفانی بودن، برای فعالیت‌های دریانوردی و صیادی مناسب نیست افزود: با توجه به‌ احتمال آب‌گرفتگی و بالا آمدن آب رودخانه‌ها و سیلابی شدن مسیل‌ها، مردم از استقرار در حاشیه رودخانه‌ها خودداری کنند.

مدیرکل هواشناسی استان گیلان بیان کرد: بخش‌های مختلف کشاورزی نظیر گلخانه داران، پرورش‌دهندگان ماهی، باغداران و مرغداری‌ها تمهیدات لازم را به عمل‌آورند.

دادرس با تأکید بر اینکه مسئولان اقدامات لازم را برای مقابله با مشکلات به عمل‌آورند بیان کرد: بخش‌های مختلف اجرایی نظیر مدیریت بحران، مدیریت منابع طبیعی و جهاد کشاورزی، مدیریت منابع آب و برق، سازمان آتش‌نشانی، فرودگاه، سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، سازمان بنادر و دریانوردی، مدیریت حمل‌ونقل، پلیس‌راه و راهور، فرمانداری‌ها و شهرداری‌ها اقدامات لازم را به عمل‌آورند.

وی بابیان اینکه هرگونه تغییر در نقشه‌های هواشناسی اطلاع‌رسانی می‌شود گفت: مسئولان با توجه به اطلاعیه صادره، تمهیدات لازم و توصیه‌های کارشناسی را صادر کنند.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 47022

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر