معاون وزیر فرهنگ در جمع خبرنگاران گیلانی خبر داد

تالار مرکزی رشت دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد

معاون توسعه و مدیریت منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از افتتاح تالار مرکزی رشت در دهه فجر امسال خبر داد.

تالار مرکزی رشت دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد

گیلان خبر: لادن حیدری صبح امروز در حاشیه بازدید از پروژه تالار مرکزی رشت در جمع خبرنگاران از افتتاح قریب‌الوقوع این تالار خبر داد و اظهار کرد: این تالار در مرحله نهایی بهره‌برداری و در حال آزمایش آکوستیک و اتصال انشعابات برق و گاز است که بعد از تائید نهادهای نظارتی به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با اشاره به تجهیز حدود 95 درصد این تالار افزود: تالار مرکزی رشت به‌عنوان بزرگ‌ترین پروژه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم‌زمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در رشت افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

معاون توسعه و مدیریت منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه پروژه تالار مرکزی رشت تغییراتی را به خود دیده تصریح کرد: برخی تجهیزات این پروژه مطابق با استانداردها و با نظر مشاورین متخصص تغییر کرده و تجهیزات به‌روزتری برای نصب نهایی خریداری‌شده است.

حیدری با اشاره به رفع مشکل موجود در کنسرت هال این تالار نیز گفت: مراحل تکمیلی تجهیزات این تالار با تأمین اعتبار در سال آینده انجام خواهد شد.

گفتنی است، تالار مرکزی رشت که عملیات احداث آن از سال 86 آغاز شد در زمینی به مساحت 20 هزار مترمربع در سه‌طبقه بناشده که دارای سالن کنسرت با ظرفیت 920 صندلی و سالن آمفی‌تئاتر با ظرفیت 600 صندلی است که علاوه بر آن‌ها این تالار دارای دو سالن مجزا تمرین موسیقی و تئاتر مجموعاً 160 صندلی دارد.

همچنین در تالار مرکزی رشت سالن تخصصی استودیوی ضبط موسیقی، گالری نمایش آثار هنری و کتابخانه تخصصی هنر نیز تعبیه‌شده است.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 47077

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر