فرماندار شهرستان آستارا:

کشتی تجاری نارگل در اسکله آستارا پهلو گرفت/بار کشتی بدون خسارت

فرماندار شهرستان آستارا گفت: کشتی تجاری نارگل با تلاش نیروهای امداد و نجات ارتش جمهوری اسلامی ایران و بنادر و دریانوردی استان گیلان ساعت چهار صبح در اسکله بندر آستارا پهلو گرفت.

کشتی تجاری نارگل در اسکله آستارا پهلو گرفت/بار کشتی بدون خسارت

گیلان خبر: یونس رنجکش اظهار کرد: کشتی تجاری نارگل که در آب‌های خزر به گل نشسته بود با تلاش نیروهای امداد و نجات ارتش جمهوری اسلامی ایران و بنادر و دریانوردی استان گیلان ساعت چهار صبح در اسکله بندر آستارا پهلو گرفت.

وی با بیان اینکه هیچ‌گونه خسارتی به بار کشتی وارد نشده است تصریح کرد: کشتی تجاری نارگل با دوهزار تن کاشی از بندر آستارا به بندر هوسان باکوی جمهوری آذربایجان در حال حرکت بود که به دلیل برخورد با دهانه اسکله و ایجاد شکاف بزرگ در بدنه کشتی دچار آب‌گرفتی شدید می‌شود.

فرماندار شهرستان آستارا با اشاره به اینکه جهت تخلیه آب داخل کشتی و هدایت آن به سمت اسکله از پمپ‌های تخلیه آب و دو فروند یدک‌کش استفاده شده است افزود: تمام نیروهای حاضر در محل حادثه تا آخرین نفس پای کار بودند تا با تمام امکانات موجود، کشتی تجاری نارگل را از غرق شدن در آب‌های خزر نجات دهند.

رنجکش با بیان اینکه از ساعات اولیه وقوع حادثه در کشتی تجاری نارگل بازدیدهای میدانی از محل حادثه صورت گرفت گفت: به محض پهلو گرفتن کشتی تجاری نارگل در اسکله، اقدامات فنی و امدادی جهت تعمیر شکاف ایجاد شده در بدنه کشتی آغاز شده است.

کشتی تجاری نارگل که متعلق به شرکت کشتی‌رانی خزر است ساعت 14 ظهر دیروز در حال حرکت به سمت بندر هوسان باکوی جمهوری آذربایجان در آب‌های خزر دچار شکستگی از ناحیه بدنه کشتی شد و پس از به گل نشستن در دهانه اسکله، تلاش‌ها برای شناورسازی و هدایت آن به اسکله آغاز شد.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 47122

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر