عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس:

استانی کردن ‌یارانه می‌تواند به اجرای پروژه‌های عمرانی کمک کند

عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس با اشاره به کار صحیح دولت‌ در زمینه سپردن یارانه به استان‌ها گفت: اگر مسؤولین استانی با افراد با درآمد بالا صحبت تا از دریافت یارانه انصراف دهند می‌توان هزینه آن را صرف اجرای پروژه‌های عمرانی کرد.

استانی کردن ‌یارانه می‌تواند به اجرای پروژه‌های عمرانی کمک کند

گیلان خبر: مهرداد لاهوتی شامگاه دوشنبه در نشست خبری شبکه دوم سیما با بیان اینکه هدف دولت از پرداخت یارانه رفاه بیشتر مردم بود اظهار کرد: مسئله یارانه از مجلس هشتم شروع شد و با تصویب این طرح دولت و مجلس توانست کمکی به مردم برای ابراز معاش و رفاه بیشتر در جامعه داشته باشیم.

وی با اشاره به مشکلات موجود در پرداخت یارانه آشکار در کشور گفت: متأسفانه در کشور شاهد یک نوع بی‌عدالتی هستیم و آن پرداخت یارانه آشکار است و اگر به آن توجه نشود با مشکل جدی مواجه خواهیم شد.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با اذعان به اینکه کار دولت برای استانی شدن یارانه بسیار درست بوده است تصریح کرد: یکی مهم‌ترین و بهترین کارهای دولت در زمینه یارانه، سپردن آن به استان‌ها بود زیرا در این صورت استان‌ها می‌توانند افراد با دهک بالا در استان خود را شناسایی کنند.

عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس با تأکید بر توجه مسؤولین استانی برای حذف افراد با دهک بالا بیان کرد: اگر مسؤولین در استان بتوانند با مردم خود صحبت تا افراد با درآمد بالا را از دریافت یارانه منصرف کنند می‌توانند آن مبالغ را برای انجام پروژه‌های استانی استفاده دهند.

وی با بیان اینکه متأسفانه در کشور افرادی که با دهک بالا حساب می‌شوند هنوز هم عده‌ای از آن‌ها یارانه دریافت می‌کنند افزود: یک یارانه پنهان در کشور داریم که مبلغ آن نسبت به یارانه آشکار متأسفانه بسیار زیاد است که باید فکری به حال آن شود.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اعلام مبلغ یارانه پنهان در کشور تصریح کرد: از سال ۸۹ در زمینه سوخت، 611 هزار میلیارد تومان یارانه پنهان پرداخت کردیم درحالی‌که یارانه آشکار در کشور 337 هزار میلیارد تومان بوده است که برای کشور مناسب نیست.

لاهوتی با اشاره به اینکه باید مسؤولین سعی کنند یارانه افراد با دهک بالا در کشور حذف شود افزود: در کشور افرادی هستند که زندگی خود را با این یارانه می‌چرخانند و این یارانه برای آن‌ها بسیار مهم است ولی افرادی که در دهک بالا قرار دارند این مبلغ را نگیرند در زندگی آن‌ها مشکلی ایجاد نمی‌شود و این مبلغ می‌تواند خرج کارهای عمرانی در کشور و استان شود.

عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس با بیان اینکه باید به دولت برای استانی کردن‌ یارانه‌ها کمک کنیم خاطرنشان کرد: اگر می‌خواهیم پروژه‌های عمرانی در استان به‌خوبی اجرا شود باید به دولت در اجرای استانی کردن یارانه‌ها کمک کنیم تا با حذف یارانه افراد دهک بالا این مبالغ خرج پروژه‌های عمرانی شود.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی یکی از مهم‌ترین وظایف نمایندگان مجلس شورای اسلامی نظارت بر عملکرد دولت دانست و بیان کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مجلس دو وظیفه بسیار مهم یعنی قانون‌گذاری و نظارت دارند و اگر بتوانیم وظیفه خود یعنی نظارت را به‌درستی انجام دهیم بسیاری از مشکلات حل می‌شود که امیدواریم این امر محقق شود.

لاهوتی با اشاره به هزینه جاری دولت در سال گذشته گفت: هرساله هزینه جاری دولت زیاد می‌شود و سال پیش این هزینه چیزی در حدود ۲۷۶ میلیارد تومان بود و باید ببینیم امسال دولت چه مبلغی را برای هزینه‌های جاری خود به مجلس اعلام می‌کند‌.

عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس ابراز تأسف از افزایش هزینه جاری کشور بیان کرد: متأسفانه هرساله دولت هزینه‌های جاری خود را افزایش می‌دهد ولی باید کاری کنیم که جلو این اتفاق گرفته و یا این افزایش کاهش پیدا کند.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی یکی از مشکلات کشور را افزایش بودجه شرکت‌های دولتی عنوان کرد و افزود: بودجه سال گذشته شرکت‌های دولتی 830 میلیارد تومان بوده و متأسفانه دولت هرساله صد در صد بودجه این شرکت‌ها را افزایش می‌دهد که باید فکری برای حل این مسئله کنیم.

وی با اذعان به اینکه اگر می‌خواهیم وضعیت کشور روبه‌پیشرفت برود باید در مسائلی که برای مجلس شبهه برانگیز است ورود کنیم اظهار کرد: امسال مجلس باید در مسئله بودجه شرکت‌های دولتی و هزینه‌های غیرضروری ورود کرده و آن ‌را موردبررسی دقیق قرار دهیم.

عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس با تأکید بر واگذاری شرکت‌های دولتی به بخش خصوصی تصریح کرد: بودجه‌ای که ما در سال تصویب می‌کنیم بیشتر از ۱۳۰۰ هزار میلیارد تومان است و آنچه به‌عنوان بودجه عمومی دولت روی آن بحث می‌کنیم پارسال حدود ۳۸۶ هزار میلیارد تومان بود که امسال هم نزدیک به همین رقم است، مابقی آن بودجه شرکت‌ها است که باید به آن رسیدگی و یا آن‌ها را به بخش خصوصی واگذار کنیم.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 47237

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر