مدیرکل حفاظت از محیط‌زیست گیلان خبر داد

دستگیری متخلفان درگیری با محیط‌بانان در تالاب بندرانزلی

مدیرکل حفاظت از محیط‌زیست استان گیلان از دستگیری متخلفان درگیری با محیط‌بانان در تالاب بندر انزلی خبر داد و گفت: همچنان یکی از محیط‌بانان در بیمارستان تحت مداوا قرار دارند.

دستگیری متخلفان درگیری با محیط‌بانان در تالاب بندرانزلی

گیلان خبر: قربانعلی محمد پور با اشاره به درگیری سه تن از محیط‌بانان استان در مواجهه با متخلفین در تالاب بندر انزلی اظهار کرد: محیط‌بانان در مأموریت سازمانی و گشت زنی خود با عده‌ای از متخلفین در بندر انزلی برخورد و در تعقیب و گریز صورت گرفته متخلفان را دستگیر و ‌آلات شکارشان را ضبط کردند.

وی با بیان اینکه از متخلفان شکار در انزلی ۸۶ اسلحه قاچاق کشف‌شده که تعدادی از آن‌ها با همکاری عوامل محلی از دید نیروهای یگان حفاظت پنهان شد افزود: متخلفان با اسلحه قاچاق در منطقه شکارممنوع، شکارممنوع و روز شکارممنوع اقدام به شکار کردند که مورد تعقیب محیط‌بانان بندر انزلی قرار گرفتند.

مدیرکل حفاظت از محیط‌زیست استان گیلان با اشاره به درگیری‌های فیزیکی سه تن از همکاران یگان حفاظت و محیط‌زیست استان در مواجه‌شدن با متخلفان گفت: سه تن از همکاران محیط‌بان استان در درگیری با متخلفان دچار سانحه شده‌اند که یک‌تن از آن‌ها در بیمارستانی در رشت بستری و دو تن دیگر در روز گذشته مداوا و مرخص شده‌اند.

محمد پور با اشاره به میزان آسیب‌دیدگی محیط‌بانان در سانحه روز گذشته با متخلفین شکار در انزلی خاطرنشان کرد: یکی از محیط‌بانان از ناحیه پا، مچ پا و ناحیه کمر و دیگری از ناحیه دست چپ مورد آسیب قرار گرفتند و محیط‌بان دیگری که همچنان تحت مداوا قرار دارد از ناحیه سر دچار آسیب‌دیدگی شدید شده که به نظر می‌رسد براثر اصابت میله آهنی بر سر دچار آسیب شده باشد.

وی همچنین از آسیب‌دیدگی یک‌تن از متخلفین در درگیری‌های روز گذشته خبر داد و تصریح کرد: توسط اسلحه شکاری به‌پای یکی از متخلفین در سانحه روز گذشته شلیک صورت گرفته که بر اساس ارزیابی‌ها به نظر می‌رسد خودزنی باشد.

مدیرکل حفاظت از محیط‌زیست استان گیلان با تأکید بر ضرورت برخورد دستگاه قضایی با متخلفین شکار در بندر انزلی گفت: دو تن از متخلفین در روز گذشته و یک‌تن دیگر صبح امروز دستگیر و با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند که با توجه به عمق سانحه و شرایط مربوط به آن‌ها باید دستگاه قضا با آن‌ها به‌شدت برخورد کند.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 47344

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر