امام‌جمعه آستارا:

معلمان در صفوف نماز جماعات مدارس حضور پیدا کنند

امام‌جمعه آستارا خواستار حضور معلمان در صفوف نماز جماعات مدارس شد و گفت: یکی از روش‌های عملی دعوت به اقامه نماز در مدارس همین حضور منظم معلمان در صفوف نماز جماعت است، زیرا اقامه نماز توسط معلمان تأثیر بیشتری بر روی دانش‌آموزان می‌گذارد.

معلمان در صفوف نماز جماعات مدارس حضور پیدا کنند

گیلان خبر: حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم حافظ‌نیا ظهر امروز در جریان برگزاری نشست پرسش و پاسخ با دانش‌آموزان مدرسه 22 بهمن این شهرستان اظهار کرد: افزایش طول عمر و سلامتی جسم و جان از بارزترین فواید اقامه نماز است.

وی بهترین زمان برای آموزش نماز را دوران ابتدایی دانست و تصریح کرد: تربیت صحیح دانش‌آموزان نیازمند دانش، تجربه و تلاش است و تنها در‌این‌صورت خانواده‌ها و عوامل اجرایی مدرسه می‌توانند فرزندانی ایده‌آل برای جامعه تربیت کنند.

امام‌جمعه آستارا خواستار حضور معلمان در صفوف نماز جماعات مدارس شد و بیان کرد: یکی از روش‌های عملی دعوت به اقامه نماز در مدارس همین حضور منظم معلمان در صفوف نماز جماعت است، زیرا اقامه نماز توسط معلمان تأثیر بیشتری بر روی دانش‌آموزان می‌گذارد.

حافظ‌نیا بر ضرورت آشنایی دانش‌آموزان از مقاطع ابتدایی با آموزه‌های دینی تأکید کرد و افزود: در مقاطع ابتدایی از طریق داستان، نقاشی و ارائه الگوهای داستانی می‌توان دانش‌آموزان را با مفاهیمی نظیر: صداقت، عدالت، شجاعت، نماز و روزه آشنا کرد.

اقامه نماز ظهر و عصر به جماعت، پرسش و پاسخ با محوریت مباحث مرتبط با نماز جماعات و وضو و تجلیل از چهار تن از دانش‌آموزان تیزهوش مدرسه دخترانه 22 بهمن شاهد از دیگر برنامه‌های دیدار امام‌جمعه با دانش‌آموزان مدارس این شهرستان بود.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 47379

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر