گزارشی از اختتامیه چهارمین جشنواره استانی ابوذر گیلان

رسانه‌ها به مسئله اقناع و تأثیرگذاری بیشتر توجه کنند

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور با تأکید بر اینکه رسانه‌ها نباید کار کارمندی کنند گفت: رسانه باید به مسئله اقناع و تأثیرگذاری بیشتر توجه کنند، چراکه این مسئله اهمیت بیشتری نسبت به درج و آمار اخبار دارد.

رسانه‌ها به مسئله اقناع و تأثیرگذاری بیشتر توجه کنند

گیلان خبر: چهارمین دوره جشنواره استانی ابوذر پیش از ظهر امروز در سالن شهدای ناجا آغاز به کار کرد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور در این مراسم با بیان اینکه جبهه انقلاب اصحاب رسانه در تضاد با جبهه معارض یعنی دشمن فعالیت می‌کنند اظهار کرد: قدم نخست در مقابله با رسانه‌های رقیب این است که برای جذب بیشتر مخاطبان خود و کاهش مخاطبان رقیب، تمام تلاش خود را انجام دهند و اجازه ندهند مخاطبان به رسانه‌های رقیب مراجعه کنند.

وی دومین قدم برای مقابله با رسانه‌های رقیب را مدیریت زمان دانست و افزود: اگر به هر دلیلی مخاطب به رسانه‌های رقیب مراجعه کرد، اصحاب رسانه‌ای متعهد و انقلابی باید زمان را به‌گونه‌ای مدیریت کنند که زمان خود را بیشتر وقف رسانه‌های خودی کنند‌.

عزت‌الله ضرغامی مرحله سوم راهبرد رسانه‌های انقلابی را پاسخگویی به شبهات و ابهامات منتشرشده توسط رسانه رقیب عنوان و تصریح کرد: باید پاسخگویی پدافندی و آفندی باشد، در برخی مواقع یک پاسخ آفندی می‌تواند تأثیر مثبتی بگذارد و حتی یک پاسخ آفندی می‌تواند کافی باشد.

وی با تأکید بر اینکه رسانه‌ها نباید کار کارمندی کنند گفت: رسانه باید به مسئله اقناع و تأثیرگذاری بیشتر توجه کنند، چراکه این مسئله اهمیت بیشتری نسبت به درج و آمار اخبار دارد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام مخاطب شناسی را اصل مهمی برای فعالیت رسانه‌ای دانست و بیان کرد: وظیفه اصحاب رسانه راضی کردن برخی افراد محدود نیست بلکه باید مخاطبان گسترده‌ای را اقناع کرد.

عدم انتقادپذیری مسؤولین موجب بایکوت خبرنگار می‌شود

رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان نیز با بیان اینکه جشنواره ابوذر بزرگ‌ترین رویداد رسانه‌ای استان گیلان است اظهار کرد: این جشنواره به‌طور هم‌زمان در سراسر کشور در هر استان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اهداف جشنواره رسانه‌ای ابوذر گفت: تلاش ما این است تولیدات مختلف رسانه‌ای خبرنگاران در جامعه انعکاس یافته و برگزیدگان به مرحله کشوری برسند‌.

محسن جعفری با اشاره به بخش‌های هشت‌گانه جشنواره ابوذر افزود: تولید ملی، اقتصاد مقاومتی، محرومیت‌زدایی، بصیرت و دشمن‌شناسی، ۴۰ سالگی انقلاب و مسائل صنفی اصحاب رسانه از بخش‌های مختلف چهارمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر گیلان بود.

رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان عدم امنیت شغلی، شرایط بد اقتصادی، حقوق ناچیز و حل نشدن مشکل بیمه خبرنگاران را از مشکلات اصحاب رسانه گیلان برشمرد و تصریح کرد: بااینکه خبرنگاری جزو مشاغل سخت محسوب می‌شود اما این عزیزان هنوز بیمه نیستند، برخی مسؤولان انتقادپذیر نبوده و این موجب می‌شود خبرنگار منتقد بایکوت شده و اجازه ورود به جلسات نداشته باشد و این امر با رسالت خبری مغایر است.

 

 فاطمه احمدی ماشک در بخش گزارش، علی شفیعی در بخش عکس و علی دارا در بخش یادداشت موفق به کسب عناوین برتر این جشنواره شدند.

منبع: فارس

 

کد مطلب: 47380

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر