کلی گویی چاره کار نیست

توضیحات آموزش‌وپرورش گیلان در واکنش به یک خبر+ نقد

آموزش‌وپرورش گیلان در واکنش به پرسش‌های مطرح شده در خبر «آموزش‌وپرورش گیلان چه میزان از نقش سرنوشت‌ساز خودآگاهی دارد؟!» توضیحاتی ارائه کرد.

توضیحات آموزش‌وپرورش گیلان در واکنش به یک خبر+ نقد

گیلان خبر: پس از بازتاب گسترده خبر «آموزش‌وپرورش گیلان چه میزان از نقش سرنوشت‌ساز خودآگاهی دارد؟!» در میان فرهنگیان و والدین دانش‌آموزان گیلانی، آموزش‌وپرورش گیلان در واکنش به درج این خبر توضیحاتی را ارائه کرد که متن کامل در زیر برای مخاطبان قرار گرفته است.

پاسخ اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش استان گیلان را جهت تنویر افکار عمومی به استحضارمی رساند:

1. اگر جامعه‌ای بخواهد در جهت بسط عدالت آموزشی حرکت کند، ناگزیر است نابرابری فرصت‌های آموزشی را کاهش دهد زیرا نابرابری آموزشی از یک‌سو می‌تواند موجب ایجاد زیان‌های درون سیستمی مانند افزایش افت تحصیلی شود و از سوی دیگر نظام اجتماعی را دچار بحران کند. فراهم کردن امکان آموزش یکسان برای کودکان، فارغ از سوابق خانوادگی از مصادیق عدالت آموزشی است.

برای بسط عدالت آموزشی، اصلاح تأمین مالی مدرسه‌ها، توزیع معلمان باتجربه، باکیفیت و ماهر در تمامی مدارس (توزیع عادلانه نیروی انسانی تحصیل‌کرده و فرهنگیان مجرب)، توزیع عادلانه امکانات، تمرکززدایی از سیستم آموزشی و تقویت مدارس روستایی به‌ویژه مدارس شبانه‌روزی، تدوین کتب درسی متناسب با موقعیت و شرایط استان‌های هم‌جوار بخشی از این راهکار است که در سرلوحه کار آموزش‌وپرورش استان گیلان قرار دارد.

2. به استناد ماده 13 قانون تأسیس مدارس و مراکز غیردولتی به‌منظور حمایت از نیروهای آزاد شاغل در مدارس غیردولتی و مؤسسان مدارس با اولویت مناطق محروم، صندوق حمایت از توسعه مدارس غیردولتی مقرر داشته است که در سال تحصیلی 98– 1397 با استفاده از قیمت تمام شده سرانه دانش‌آموزان در بخش دولتی، به ازای دانش‌آموزان شاغل به تحصیل در مدارس غیردولتی را جهت حمایت از نیروهای آزاد شاغل در این‌گونه مدارس، در لایحه بودجه سالانه کل کشور پیش‌بینی نماید. همچنین بر اساس ماده 25 قانون تأسیس نیز، کارکنان تمام وقت فاقد پوشش بیمه‌ای مدارس و مراکز غیردولتی از مزایای قانون تأمین اجتماعی برخوردار می‌شوند. کارکنان پاره‌وقت فاقد پوشش بیمه‌ای نیز به نسبت ساعت انجام کار مشمول حمایت‌های مقرر این ماده هستند. همچنین بر اساس ماده 26 قانون تعیین حقوق و مزایای کارکنان غیررسمی و رسمی غیرموظف این مدارس و مراکز به‌موجب قانون کار و ضوابط آن خواهد بود.

همچنین جذب و به‌کارگیری مربیان پیش‌دبستانی و خرید خدمت به استناد مواد 5 و 9 ضوابط اجرایی قانون بودجه سال 97 کل کشور انجام می‌شود.

اداره کل آموزش‌وپرورش استان گیلان با ارسال نامه به شماره 100/79098/ 3700 خواستار به‌کارگیری و روشن شدن وضعیت 700 نفر از این نیروها شده که نتایج آن به اطلاع خواهد رسید.

3. آموزش‌وپرورش به‌عنوان بزرگ‌ترین و گسترده‌ترین دستگاه تعلیم و تربیت در راستای توانمندسازی اخلاقی و فرهنگی دانش‌آموزان برنامه‌های پیشگیرانه‌ای را در دست اجرا دارد که مهم‌ترین آن عبارت است از:

طرح‌های رشد مدار دانش‌آموزی و مدارس مراقب (به‌منظور پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی)، آموزش‌های قبل و بعد از ازدواج والدین، برنامه آموزش و توانمندسازی والدین، برنامه آموزش و توانمندسازی کارکنان، طرح کارگاه آموزشی با عنوان شناخت فرصت‌ها و آسیب‌های دوران نوجوانی، طرح مداخلات روانی ـ اجتماعی ویژه دانش‌آموزان در معرض خطر و پرخطر مدارس استان (در راستای تفاهم‌نامه ستاد مبارزه با مواد مخدر با وزارت آموزش‌وپرورش جهت توانمندسازی دانش‌آموزان آسیب‌دیده)، طرح همکاری خانه و مدرسه (fast): در راستای بند 7 تفاهم‌نامه ستاد مبارزه با مواد مخدر با وزارت آموزش‌وپرورش و وزارت کشور، این طرح در 16 آموزشگاه نواحی 1 و 2 رشت و با شرکت والدین و دانش‌آموزان اجرا می‌شود؛ طرح مشارکت اجتماعی ویژه دانش‌آموزان، طرح نماد (نظام مراقبت اجتماعی دانش‌آموزان)، با همکاری 14 دستگاه در سه منطقه آموزش‌وپرورش در حال اجراست (ناحیه یک رشت، شهرستان شفت و لنگرود) و برگزاری جشنواره استانی دانش‌آموزی نوجوان سالم (به‌منظور ترویج شیوه‌های زندگی سالم و پیشگیری از گرایش به اعتیاد و رفتارهای پرخطر در مدارس)

4. ثبت‌نام در مدارس دولتی بر اساس محدوده بندی از طرف ادارات آموزش‌وپرورش به مدارس اعلام می‌شود. همچنین وجود مدارس استعدادهای درخشان، نمونه دولتی، هیئت‌امنایی و غیردولتی دارای سازوکارهای ویژه‌ای هستند.

خوشبختانه در دولت دوازدهم رویکرد وزارت آموزش‌وپرورش در کاهش تنوع مدارس، تقویت مدارس دولتی و همچنین جلب مشارکت مردمی است. حذف مدارس نمونه دولتی و لغو آزمون ورودی مدارس سمپاد از گام‌های آموزش‌وپرورش در کاهش فاصله طبقاتی و گسترش عدالت آموزشی است. در این راستا مدیران ارشد آموزش‌وپرورش پیش‌قدم شده‌اند؛ به‌طوری‌که فرزندان مدیرکل محترم آموزش‌وپرورش استان گیلان در مدارس دولتی درس خوانده‌اند.

5. با توجه به اینکه ثبت‌نام و انتخاب مدرسه مناسب دغدغه اصلی والدین است، برخی ترجیح می‌دهند فرزندان خود را در مدارس غیردولتی ثبت‌نام کنند. از سویی با توجه به تراکم بالای دانش‌آموز در سطح مدارس دولتی به‌ویژه در شهرهای بزرگ، گرایش خانواده‌ها به سمت مدارس غیردولتی بیشتر شده است. همچنین افزایش کیفیت آموزشی، برنامه‌ریزی مناسب، استانداردسازی سیستم گرمایشی مدارس و بالا بردن سطح آموزش معلمان این روند را فزونی بخشید؛ بنابراین نقش عملی نظارتی آموزش‌وپرورش در توازن نرخ ثبت‌نام در مدارس غیردولتی دقت بیشتری را طلب می‌کند. برای تحقق این برنامه کارگروه تعیین شهریه در همه مناطق استان‌های کشور تشکیل شده است تا در هر منطقه بر اساس اقتضائات، هزینه‌های تمام شده تعیین شود. چنان چه مؤسسی نیز اعتراض داشته باشد شکایت خود را به شورای نظارت استان و یا مقاطع بالاتر اعلام کند.

همچنین جهت جلوگیری از تخلفات احتمالی، قرار داد منعقد بین مؤسسان و خانواده‌ها نیز به‌صورت الکترونیکی در سامانه ثبت می‌شود. الگوی تعیین شهریه مدارس غیردولتی طبق ماده 15 قانون تأسیس مدارس غیردولتی تنظیم می‌شود که بر اساس هزینه‌های انجام شده، برنامه‌های پیش‌بینی‌شده مدارس و تأیید میزان شهریه پیشنهادی مدارس به عهده شورای نظارت استان است.

6. در راستای مهارت افزایی دانش‌آموزان، آموزش‌وپرورش بر اساس تفاهم‌نامه مشترک با سازمان فنی و حرفه‌ای، طرح ایران مهارت را در دومین سال متوالی در مدارس مقطع اول متوسطه اجرا می‌کند. ایران مهارت در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و همچنین عملیاتی کردن راهکار 6 _ 1 سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش بر اصول شرکت داوطلبانه در طرح، مشارکت و انعطاف‌پذیری در محتوا و ارزشیابی استوار است. در سال تحصیلی گذشته این طرح به‌صورت آزمایشی در 10 درصد مدارس دوره اول متوسطه 8 استان کشور اجرا شد که در سال تحصیلی جاری، این رقم به 20 درصد مدارس مقطع متوسطه کشور افزایش یافته است.

7. شایسته گزینی یکی از برنامه‌های راهبردی وزارت آموزش‌وپرورش است. سامانه‌ای شدن انتخاب مدیران مدارس گامی مهم در استفاده هر چه بیشتر از نیروهای توانمند و باانگیزه است. در سال تحصیلی 98 – 97 در نواحی یک و دو رشت این طرح با انتخاب 28 مدیر به‌صورت آزمایشی اجرا شده است و از سال تحصیلی آینده‌این روند در سراسر استان گیلان فراگیر خواهد شد.

بی‌شک آموزش‌وپرورش به‌عنوان گسترده‌ترین دستگاه فرهنگی کشور در انجام مأموریت‌های خود نیازمند همراهی و همدلی بخش‌ها و نهادهای مختلف کشور است. مسلماً نقش دستگاه‌های متعدد فرهنگی کشور در رفع دغدغه‌های فرهنگی و اعتقادی جامعه بی‌بدیل است. در این میان، همراهی رسانه‌های متعهد با دستگاه مردمی وزارت آموزش‌وپرورش انکار نشدنی است.

اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش استان گیلان

با توجه به کلی‌گویی در توضیحات آموزش‌وپرورش گیلان ذکر چند نکته ضروری است.

با توجه به پاسخ اداره کل آموزش‌وپرورش مبنی بر لزوم عدالت آموزشی، باید گفت که بر اساس قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، آموزش‌وپرورش موظف است زمینه تحصیل رایگان، برای همه کودکان و نوجوانان ایرانی را فراهم کند، بنابراین زمانی تحقق این هدف مهم آموزشی محقق می‌شود که فاکتورهای عدالت آموزشی، به بهترین نحو دیده و به آن جامع عمل پوشانده شود، لذا با توجه به پاسخ مذکور، آیا کلاس‌های ۴۰ نفره در مناطق پرجمعیت و مهم‌تر از آن در مدارس کم برخوردار برای خانواده‌هایی که به دلیل مشکل مالی توانایی ثبت‌نام در مدارس غیردولتی را نداشته و از طرفی نیز پشتوانه ثبت‌نام در مدارس خوب دولتی را ندارند، می‌تواند ادله قانع‌کننده‌ای باشد و اینکه والدین به دلیل عدم تمکن مالی و پشتوانه شغلی باید در مدارس بالای 40 نفر آن‌هم در مناطق پرجمعیت در مدارس کم برخوردار ثبت‌نام کرده تا تنها فرزندانشان از دایره تحصیل دور نمانند ولا غیر! مگر می‌توان شرط معدل در انتخاب صندلی دانشگاهی را با شرایط نابرابر آموزشی به‌صورت عادلانه تقسیم کرد؟

در بخشی از پاسخ مطروحه آمده است «ثبت‌نام در مدارس دولتی بر اساس محدوده بندی از طرف ادارات آموزش‌وپرورش به مدارس اعلام ... به‌طوری‌که فرزندان مدیرکل محترم آموزش‌وپرورش استان گیلان در مدارس دولتی درس خوانده‌اند.»

اگرچه دولت محترم با هدف کاهش فاصله طبقاتی و گسترش عدالت آموزشی اقدام به کاهش تنوع مدارس، تقویت مدارس دولتی و همچنین جلب مشارکت مردمی کرده و از طرفی، ثبت‌نام در برخی مدارس خوب و برخوردار دولتی، سازوکارهای ویژه خود را دارد اما سؤال ما نیز همین کیفیت سازوکار است؟ آیا این سازوکار به‌صورت عادلانه و نظام‌مند در حال اجرا بوده یا گاها به دلیل وجود برخی مشاغل ازجمله والدین فرهنگی در این سازوکار، به برخی از دانش‌آموزان اولویت خاصی داده نمی‌شود؟ نکته حائز اهمیت اینجاست که آیا زمینه آینده‌ای درخشان برای همگان به‌صورت یکسان فراهم است؟ ازنظر اداره محترم آموزش‌وپرورش استان گیلان، آینده‌ای برای همه دانش‌آموزان به‌خصوص در مناطق آسیب‌پذیر و مدارس کم برخوردار به‌طور یکسان ترسیم می‌شود؟

در ارتباط با حمایت از نیروهای آزاد شاغل در مدارس غیردولتی و مؤسسان مدارس نیز باید گفت که در استان گیلان بیش از هفت هزار نیروی آزاد شاغل در مدارس غیردولتی در ناعادلانه‌ترین شرایط حقوقی، مشغول به تدریس هستند و باوجوداینکه همه این هفت هزار نفر با گذشتن از فیلتر گزینش آموزش‌وپرورش وارد کلاس‌های درس شده تا باری از شانه آموزش‌های دولتی کم کنند، متأسفانه به بهانه شاغل بودن در بخش خصوصیِ آموزش‌وپرورش، به فراموشی سپرده می‌شوند، آیا آموزش‌وپرورش گیلان نسبت به نیروهای خود که زیر نظر این اداره و در بخش خصوص مشغول به کار هستند، مسئولیتی نداشته و پیگیر مطالبات نیروهایی باشد که همپای با معلمان زحمت‌کش رسمی آموزش‌وپرورش، تلاش کرده اما نه‌تنها از حقوق مناسبی برخوردار نیستند بلکه با نداشتن آینده شغلی مشغول به تدریس هستند که قطعاً پیگیری شخص نخست آموزش‌وپرورش استان را می‌طلبد.

گفتنی است با پیگیری‌های نمایندگان مجلس، ازجمله نمایندگان گیلان در کمیسون آموزش و تحقیقات، مجلس قانون صندوق حمایت از توسعه مدارس غیردولتی را مصوب کرده تا دولت با پرداخت سهم خود از طریق این صندوق مشکل مؤسسان، حقوق کارکنان و بیمه آنان برطرف شود، اما آیا این قانون به‌درستی در استان گیلان در حال نیست و آیا مدارس غیردولتی از طرف اداره کل آموزش‌وپرورش موظف به ثبت‌نام همه کارکنان فرهنگی خود در سامانه‌ها شده‌ و ناظرین محترم در بخش مدارس غیردولتی با دقت و موشکافانه عملکرد مؤسسان و مدیران را جهت پرداخت حقوق قانونی و ثبت‌نام آنان در سامانه مربوط به بیمه معلمان پیگیری می‌کنند؟

در ارتباط با مباحث فرهنگی اگرچه واقفیم که آموزش‌وپرورش تنها دستگاه فرهنگی کشور نیست اما آموزش‌وپرورش به دلیل سروکار داشتن با اکثر قریب به‌اتفاق کودکان و نوجوانان مهم‌ترین دستگاه آموزشی و پرورشی محسوب می‌شود لذا انتظار از این سازمان زیاد است اما انتظار می‌رود تأمین اعتبار برای مدارس کم برخوردار علاوه بر بخش عمرانی و آموزشی، در حوزه فرهنگی و پرورشی نیز جدیت بیشتری صورت گیرد چراکه غالب مدارس کم برخوردار در مناطق شلوغ شهر و استان سکنی داشته و به دلیل مشکلات مختلف و گاها عمیق در معرض آسیب‌های روحی و اخلاقی بیشتری قرار دارد، کاش این مدارس برای کارهای مهم، دغدغه مالی نداشته و به‌صورت جهادی اقدام به فعالیت فرهنگی و دینی کنند؟ به‌خصوص در مدارس پرآسیب، آموزش‌های دینی و ارزشی می‌تواند ملجأ مطمئن و سالمی برای کودکان و نوجوانانی باشند که باید آسیب‌ها و مشکلات بزرگ‌تری غیر از بحران نوجوانی بگذرانند بنا براین انجام کار مؤثر فرهنگی نیازمند نگاه جهادی این اداره کل است.

در راستای مهارت افزایی دانش‌آموزان، آموزش‌وپرورش، اینکه آموزش‌وپرورش استان گیلان دغدغه پرورش مضاعف و توانایی افزایش مهارت دانش‌آموزان را در دستور کار خود قرار داده جای تقدیراست که امیدواریم این اقدامات به بهترین نحو، نظارت مستقیم و مداوم این اداره کل، به‌دوراز دغدغه آمار دهی و عکس محوری صورت بگیرد تا ان‌شاءالله در آینده فارغ‌التحصیلان این وزارت خانه با مهارت ورزی، دغدغه شغل و پشت‌میزنشینی را نداشته باشند تا نتیجه 12 سال تحصیل در مدرسه، افتخارآفرینی برای جامعه‌ای باشد که قرار است مدیران آینده آن تحت مدیریت و تربیت علمی و پرورشی شما درس بیاموزند. لذا دقت عمل و جدیت در حسن اجرای آن، برای تحول در فضای آموزشی بسیار مهم و حائز اهمیت است.

درباره ثبت‌نام و انتخاب مدرسه مناسب، اگرچه سازوکارهای مؤثری در آموزش‌وپرورش مشخص شده است اما گاها آنچه در فضای بیرون صورت می‌گیرد با آنچه در سامانه ثبت می‌شود متفاوت است لذا شایسته است نظارت مستقیم برای آرامش خیال والدین دانش‌آموزان صورت بگیرد، دغدغه مالی والدین برای مدارس غیردولتی ازیک‌طرف و دغدغه فرهنگی و آموزشی نیز از طرف دیگر، برای والدین حائز اهمیت است و دیده شده که مدارس غیردولتی به بهانه آموزش، فعالیت‌های فرهنگی و پرورشی را قربانی کرده و از طرفی برخی از مدارس برای جذب دانش‌آموز، با سهل گیری بیش‌ازاندازه و کم کردن ساعت در طول روز، در حق دانش‌آموزان کوتاهی می‌کند! اگرچه همه نظارت‌ها و بخش‌نامه‌ها مورد بازدید قرار می‌گیرد اما آیا در عمل هم صورت می‌گیرد؟

شایسته گزینی یکی از برنامه‌های راهبردی وزارت آموزش‌وپرورش قلمداد شده که با توجه به اهمیت ظرفیت عظیم نیروی انسانی عظیم در آموزش‌وپرورش هرگونه نقصان سرنوشت انسان‌ها را تحت شعاع قرار می‌دهد و هرچه در این موضوع ریزبینانه تر دقت شود نتیجه بهتر و شایسته‌تری گرفته خواهد شد.

از طرفی باید گفت بعد از چهل سال از عمر پربرکت‌ جمهوری اسلامی ایران، آموزش‌وپرورش به‌عنوان نهاد مهم و تأثیر گزار علمی، فرهنگی و تربیتی هنوز در طراز عالی قرار نگرفته و صرفاً تکرار «هست ها» منجر به فراموشی «بایدها» می‌شود، بایدهایی که خیلی پیش‌تر از این‌ها باید صورت می‌گرفت و باید صورت بگیرد.

با تقدیر از پاسخ اداره کل آموزش‌وپرورش استان گیلان باید بگوییم که برخی از سؤالات به‌صورت کلی و عمومی پاسخ داده شد که نه‌تنها مشغولیات ذهن ما برطرف نشد بلکه دریچه‌ای جدیدی از «آیاهای» نو، در اذهان فرهنگیان شکل‌گرفته است و ازآنجایی‌که این اداره قرار است مدیران گیلانی آینده این کشور را تربیت و تحویل تاریخ آینده کشور کند لذا همگان برای پویایی هرچه بیشتر آن باید احساس مسؤولیت کرده و در بهبود حال آن کوشا باشیم.

با این اوصاف برخی از سؤالات از گزارش بی‌پاسخ ماند که برای مثال می‌توان به برخی از آن‌ها اشاره کرد:

آیا تابه‌حال اتفاق افتاده که مدیرکل محترم آموزش‌وپرورش برای شنیدن دردهای دانش‌آموزان و خانواده‌های عزیز آن‌ها به‌خصوص آن‌هایی که در این شرایط اقتصادی و شرایط نابرابر ثبت‌نام در مدارس خوب دولتی، عزیزانشان را در مدارس کم برخوردار و در شرایط ناعادلانه ثبت‌نام کنند دیدار داشته باشد؟

 آیا مدیرکل محترم در یک اقدام جدید و به‌دوراز برنامه‌ریزی‌های گذشته، خود، شخصاً به‌صورت سرزده به مدارس دولتی و غیردولتی سر می‌زند؟

آیا مدارس کم برخوردار بیشتر از مدارس برخوردار موردتوجه آموزش‌وپرورش قرارگرفته و دغدغه کمبود بودجه برای کارهای پرورشی، فرهنگی و روانشناسی در مناطق آسیب‌پذیر و پرجمعیت مدارس دولتی در دستور کار آموزش‌وپرورش استان گیلان قرار دارد؟

 آیا با توجه به افزایش رشد عددی مدارس غیرانتفاعی در استان نظارت مستقیم و از پیش تعیین نشده به‌خصوص از جانب مدیرکل محترم استان گیلان صورت گرفته تا مبادا مدارس، ساعتی از درسی را کم یا از فعالیت فرهنگی و پرورشی خود بزنند؟

راستی کسی برای مدارسی که دانش‌آموزان مجبورند در کلاس‌های ۴۰ نفره صندلی‌های آینده دانشگاه خود را انتخاب کنند خبر خوشی دارد؟

آیا شرط معدل در کنکور برای دانش‌آموزانی که در کلاس بیش از ۴۰ نفر با یک معلم درس می‌خوانند با دانش‌آموزانی که در مدارس برخوردار در جمعیتی کمتر از نصف جمعیت با چند معلم درس می‌خوانند به‌صورت عادلانه تعریف‌شده است؟

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 47381

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر