مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان خبر داد

صادرات 27 میلیون دلاری گیلان در 9 ماهه نخست سال جاری

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان با اشاره به اینکه صادرات گیلان اغلب به کشورهای اروپایی انجام‌گرفته گفت: در 9 ماه نخست امسال بالغ‌بر 27 میلیون دلار صادرات انجام‌شده و در تلاش هستیم که این صادرات تا پایان سال به بیش از 30 میلیون دلار برسد.

صادرات 27 میلیون دلاری گیلان در 9 ماهه نخست سال جاری

گیلان خبر: عباس علیزاده صبح امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در زمینه صادرات تعاونی‌ها آمار درستی در دست نیست اظهار کرد: در سال 96 حدود 18 میلیون دلار صادرات در استان انجام شد.

وی با اشاره به اینکه صادرات گیلان اغلب به کشورهای اروپایی انجام‌گرفته افزود: در 9 ماه گذشته سال جاری بالغ‌بر 27 میلیون دلار صادرات انجام‌شده و در تلاش هستیم که این صادرات تا پایان سال به بیش از 30 میلیون دلار برسد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان با بیان اینکه بیش از دو هزار و 600 شرکت تعاونی در گیلان وجود دارند گفت: در تعاونی‌های موجود در گیلان 34 هزار و 500 نفر اشتغال مستقیم دارند.

علیزاده با اشاره به اینکه در قبل از انقلاب تعاونی مسکن و اعتبار فقط فعال بود بیان کرد: شرکت‌های فعال در زمینه تعاونی در قبل از انقلاب نداشتیم اما اکنون بیش از دو هزار و 600 شرکت تعاونی در گیلان در حال فعالیت هستند.

وی با بیان اینکه تقریباً 70 درصد حمل‌ونقل درون و برون‌شهری توسط تعاونی‌ها انجام می‌شود خاطرنشان کرد: اکنون در گیلان صد در صد صید دریا توسط تعاونی‌ها انجام می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان با اشاره به اینکه باید 50 درصد کشت کشاورزی به تعاونی‌ها منتقل شود گفت: در بخش کشت در گیلان ضعیف هستیم و زمین‌هایی که باید در اختیار دولت باشد در استان گیلان محدود است.

علیزاده با بیان اینکه در دولت نهم در طرح کشاورزی مهر تعداد 250 شرکت تعاونی ایجاد شد افزود: در طرح کشاورزی مهر فقط دو یا سه شرکت از دولت بودجه گرفتند.

وی با اشاره به اینکه مردم طرح‌های خود را با ما در میان بگزارند تصریح کرد: اگر مردم زمینی را مورد شناسایی قرار داده‌اند و این زمین در اختیار زمین‌های دولتی است به ادارات تعاون محل خود مراجعه کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه تداخل برنامه با وزارت جهاد کشاورزی داریم گفت: تنها بخشی که اجازه ورود در آن را نداریم تعاونی‌های وزارت جهاد کشاورزی است.

علیزاده با اشاره به اینکه اتحادیه تعاونی‌های مصرف کارکنان دولت در تمامی شهرستان‌ها زیر نظر ما است افزود: بیشتر تعاونی‌های گیلان در بخش کشاورزی هستند که تعداد آن‌ها 769 تعاونی است.

وی با بیان اینکه سرمایه تعاونی‌های گیلان 636 میلیارد تومان است و گفت: این مبلغ بسیار قابل‌توجه است و در این تعاونی‌ها برای 34 هزار و 500 نفر اشتغال مستقیم ایجادشده است.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 47445

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر