معاون وزیر کار خبر داد

پرداخت 5800 میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه تاکنون پنج هزار و 800 میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی پرداخت‌شده گفت: با ارائه این تسهیلات طبق برآورد ما برای 64 هزار نفر اشتغال ایجادشده است.

پرداخت 5800 میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی

گیلان خبر: عیسی منصوری صبح امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه برنامه اصلی دولت در حوزه اشتغال است اظهار کرد: طرح اشتغال فراگیر در سطح ملی و منطقه‌ای در دستور کار دولت قرار دارد.

وی با اشاره به سیاست‌های فعال بازار کار افزود: مشوق‌های بیمه‌ای، سرمایه‌ای و کارورزی در کنار اشتغال فراگیر نمونه‌های از سیاست‌های فعال بازار کار است و در موضوع اشتغال فراگیر، صنف پوشاک، صنعت آی تی و دانشگاهی مسیرهای خود را رفته‌اند.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه برنامه دوم ما در زمینه اشتغال، استفاده از تسهیلات بانکی است بیان کرد: ارائه تسهیلات بانکی در بخش روستایی مدنظر ما قرار دارد و در این زمینه از اول سال جاری تاکنون مبالغی به طرح‌ها پرداخت‌شده است.

منصوری با بیان اینکه برای تسهیلات اشتغال‌زایی، اعتبار 18 هزار میلیارد تومانی به بانک‌های عامل اختصاص پیداکرده افزود: مبلغ هفت هزار و 800 میلیارد تومان برای طرح‌های مختلف به تصویب رسیده است.

معاون وزیر کار با اشاره به اینکه تاکنون پنج هزار و 800 میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی پرداخت‌شده گفت: با ارائه این تسهیلات طبق برآورد ما برای 64 هزار نفر اشتغال ایجادشده است.

وی با تأکید بر اینکه یکی از حوزه‌های قابل‌توجه برای ما، توسعه کسب‌وکار سنتی است بیان کرد: توسعه کسب‌وکار سنتی به تولید رونق می‌دهد و در جذب گردش و افزایش رونق اقتصادی نیز کمک می‌کند.

منصوری با اشاره به اینکه در کسب‌وکار سنتی محصولات ارگانیک هستند افزود: برای توسعه کسب‌وکار سنتی سرمایه‌گذاری خوبی صورت گرفته است.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه باید برای رعایت موارد استاندارد وزارت بهداشت به واحدها کمک کنیم خاطرنشان کرد: باید تسهیلات را در اختیار واحدهای تولیدی سنتی قرار دهیم و موارد دسترسی‌شان به بازار را نیز آسان کنیم.

وی با اشاره به اینکه تاکنون پرداختی به واحدهای تولیدی از منابع 6 هزار میلیارد تومانی بوده است بیان کرد: با ابلاغ مرحله سوم و چهارم بودجه، به مابقی واحدها و به‌ویژه به کسانی که در نوبت دریافت هستند و ثبت‌نام کرده و طرحشان تصویب‌شده پرداخت می‌کنیم.

معاون وزیر کار با بیان اینکه مرحله و سوم و چهارم سازمان برنامه بودجه ابلاغ‌شده گفت: صندوق توسعه ملی قرارداد را تنظیم کرده و منتظریم بانک مرکزی اعتبار واریز کند.

منبع: فارس

 

کد مطلب: 47494

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر