مدیرکل بهزیستی گیلان خبر داد

شناسایی 149 کودک کار در گیلان

مدیرکل بهزیستی استان گیلان با اشاره به اینکه کودکانی که به خاطر فقر به کار کردن روی می‌آورند، کودک کار هستند گفت: تاکنون 149 کودک کار را در خیابان‌ها شناسایی و برای 120 نفر نیز پرونده تشکیل‌شده و مشاوره انجام‌گرفته است.

شناسایی 149 کودک کار در گیلان

گیلان خبر: احمد پارسی صبح امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بر اساس ماده 57 قانون احکام عمومی، سازمان بهزیستی مسؤول آسیب‌های اجتماعی موجود در جامعه است اظهار کرد: بین کودکان کار و کودکان خیابان تفاوت وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه کودکانی که به خاطر فقر به کار کردن روی می‌آورند، کودک کار هستند افزود: تاکنون 149 کودک کار را در خیابان‌ها شناسایی و برای 120 نفر نیز پرونده تشکیل‌شده و مشاوره انجام‌گرفته است.

مدیرکل بهزیستی استان گیلان با بیان اینکه مشکلات کودکان کار شناسایی‌شده گفت: مددکاران با کودکان کار شناسایی‌شده ارتباط برقرار کرده‌اند و خانواده 57 نفر از 120 نفر پرونده تشکیل داده‌شده اکنون مستمری‌بگیر ما هستند.

پارسی با اشاره به اینکه اغلب کودکان کار خرج کش خانواده هستند بیان کرد: اغلب کودکان کار برای خانواده‌های حاشیه شهر و فقیرنشین بوده که پدرانشان دچار مشکل اعتیاد یا بیماری هستند.

وی با بیان اینکه کودکانی که از خانواده طرد می‌شوند کودکان خیابانی هستند تصریح کرد: در بخش کودکان خیابانی 39 کودک را شناسایی کرده‌ایم و برایشان پرونده تشکیل داده‌ایم.

مدیرکل بهزیستی استان گیلان گفت: در قانون قبلی کودکان کار، کودک‌آزاری تعریف‌شده بود اما گفته‌شده بود که شاکی خصوصی ضرورت ندارد.

پارسی با اشاره به اینکه در قانون جدید دست ما برای اقدامات قانونی باز است خاطرنشان کرد: در قانون جدید اگر احساس شود که کودک مورد آزار و اذیت قرارگرفته است می‌توان حکم گرفت و وارد عمل شد.

وی با بیان اینکه شورای حمایت از کودکان باید به ما کمک کند تصریح کرد: یک سمن در بخش کودکان کار در استان داریم که فعالیت‌های خوبی دارد اما شورای سمن‌ها مصوب شده است و سمن‌های که فعالیت‌های سیاسی نداشته باشند می‌توانند از این شورا مجوز بگیرند.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 47517

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر