استاد و داور بین‌المللی قرآن کریم:

بیشتر مشکلات کشور ما به دلیل دوری از قرآن است

استاد و داور بین‌المللی قرآن کریم با اشاره به اینکه بیشتر مشکلات کشور ما به دلیل دوری از قرآن است گفت: برای خدمت کردن به قرآن باید از قرآن حمایت بیشتری صورت بگیرد.

بیشتر مشکلات کشور ما به دلیل دوری از قرآن است

گیلان خبر: مهدی دغاغله با بیان اینکه برای بهبود وضع قرآنی کشور نباید بودجه مربوط به بخش قرآنی را کاهش دهیم اظهار کرد: برای محدودیت زدایی و بهبود وضعیت موجود باید بودجه قرآنی کشور تقویت شود.

وی با اشاره به اینکه ضعف و مشکل خاصی در جامعه قرآنی کشور وجود ندارد اظهار کرد: با توکل بر خدا سال‌به‌سال بر تعداد حافظان و قاریان حرفه‌ای کشور افزوده می‌شود.

استاد و داور بین‌المللی قرآن کریم با بیان اینکه حل مشکل اقتصادی با پناه بردن به قرآن کریم امکان‌پذیر است گفت: اگر فرهنگ زکات در جامعه ترویج داده شود بی‌تردید هیچ فقیری در کشور وجود نخواهد نداشت.

دغاغله با اشاره به اینکه بیشتر مشکلات کشور ما به دلیل دوری از قرآن است بیان کرد: برای خدمت کردن به قرآن باید از قرآن حمایت بیشتری صورت بگیرد.

وی با بیان اینکه فرهنگ‌سازی و ترویج طرح حفظ قرآن کریم باید از حوزه‌های علمیه آغاز شود گفت: علی‌رغم اینکه مساجد و مدارس باید در اولویت باشند اما حفظ قرآن باید از حوزه علمیه شروع شود و اولین وظیفه طلاب نیز باید حفظ قرآن باشد.

استاد و داور بین‌المللی قرآن کریم با اشاره به اینکه کسی که قرآن را یاد بگیرد همه‌چیز را یاد گرفته است افزود: امام صادق (ع) می‌فرمایند هر مسلمانی باید روزی 50 آیه بخواند، پس طبق فرمایشات امام صادق (ع) اگر کسی این کار را انجام دهد بی‌تردید حافظ کل قرآن می‌شود.

دغاغله با بیان اینکه جایگاه قرآنی کشور درزمینهٔ تخصصی و حرفه‌ای در رده عالی دنیا است تصریح کرد: در بین کشورهای مسلمان دنیا، ایران اسلامی ما وضعیت خوبی دارد و فقط کشور مصر از ما برتر است.

وی با اشاره به اینکه اکنون همگام با کشور مصر در حال حرکت هستیم بیان کرد: اگر با همین شتاب حرکت کنیم به‌زودی از مصر هم جلو خواهیم زد، زیرا مصر 700 سال پیشینه دارد و ما تازه 40 سال است که در حال فعالیت هستیم.

استاد و داور بین‌المللی قرآن کریم با تأکید بر اینکه کشور ما باید به‌عنوان پرچم‌دار جهان اسلام، در حفظ قرآن پیشتاز باشد گفت: همگی مکلف به اجرای منویات مقام معظم رهبری هستیم و باید در جهت برآورده شدن منویات مقام معظم رهبری در تربیت 10 میلیون حافظ قرآن کریم تلاش کنیم.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 47677

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر