عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی مطرح کرد

انتقاد شدید از ارجاع بیماران مراکز دولتی به بخش خصوصی

عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی با انتقاد به ارجاع بیماران از مراکز دولتی به خصوصی گفت: ارجاع بیماران از بخش‌های دولتی به خصوصی برای مردم دردسرساز شده درحالی‌که برای بخش‌های خصوصی نوعی پول‌سازی است.

انتقاد شدید از ارجاع بیماران مراکز دولتی به بخش خصوصی

گیلان خبر: ذبیح نیکفر پیش از ظهر امروز در چهارمین جلسه شورای اداری گیلان در استانداری با اشاره به موضوع پسماند اظهار کرد: اگر موضوع پسماند که ما آن را لاینحل میدانم به جوانان نخبه واگذار شود حل‌شدنی است.

وی با اشاره به پروژه سراوان ـ سیاهکل افزود: اجرای ناقص، اهداف پروژه راه مواصلاتی لاهیجان و سیاهکل را با چالش جانی و مالی مواجه کرده و دستگاه‌های اجرایی باید راه‌حلی برای برون رفت آن پیدا کنند.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به موانع موجود در بنیاد مسکن و نارضایتی‌های مردم در پی آن گفت: بنیاد مسکن برای نظارت در ساخت مسکن روستایی در روستاها هر بار کارشناسی را به روستا اعزام می‌کند که در پی آن مردم یک روستا و منطقه دچار هزینه‌های گزافی می‌شود و لازم است با همکاری بنیاد مسکن تدابیری برای کاهش هزینه‌های مرتبط با آن اتخاذ شد.

نیکفر با بیان اینکه ۷۰ درصد تلفات جاده‌ای را مردم بومی تشکیل می‌دهند افزود: باید با احداث و توسعه راه‌های روستایی موازی با معتبر اصلی در سطح شهرستان‌ها، از میزان تلفات جاده‌ای که عموماً مردم هستند بکاهیم.

وی با ابراز نگرانی از وضعیت درمان و ارائه خدمات به مردم در بخش‌های دولتی و خصوصی استان تصریح کرد: برخی از بخش‌های درمانی و ارائه خدمات در بیمارستان‌های دولتی و مراکز درمانی آن تعطیل و یا نیمه تعطیل هستند و مردم مجبورند به مراکز درمانی خصوصی سوق داده شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با انتقاد شدید از ارجاع بیماران از مراکز دولتی به خصوصی بیان کرد: تعطیل شدن برخی از بخش‌ها در بیمارستان‌ها برای مردم دردسرساز و برای بخش‌های خصوصی پول‌ساز شده است و لازم از تدابیر اتخاذ شود تا منفعت مردم از زیرساخت‌ها و ظرفیت‌های درمانی بیشتر شود.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 47699

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر