آقای استاندار! نگهبان یک بیمارستان توانایی اداره شهرداری را ندارد

گیلان خبر: آیا بهترین آن نیست که استاندارمحترم گیلان با تاملی بیشتر نسبت به این انتخاب، اقدام به تصمیم گیری نمایند؟

آقای استاندار! نگهبان یک بیمارستان توانایی اداره شهرداری را ندارد

گیلان خبر: از زمان آغاز فعالیت دوره جدید شوراهای اسلامی تاکنون، که کمی بیش از یک سال از آن می گذرد، سنگر، شهردار ندارد و شهرداری این شهر با سرپرست اداره می شود.
در این مدت، چندین نفر برای تصدی سکان شهرداری سنگر تعرفه شده اند اما تاکنون، حکم شهرداری بنام کسی صادر نشده است.
اختلافات شدید و ریز و درشت اعضای ناهمگون شورا که بارها منجر به درگیری حتی فیزیکی بین آنها شده است، سبب شد که تاکنون این شهر، بی شهردار بماند.
در روزهای پایانی اسفند92، اعضای این شورا پس ازکشمکش های فراوان، از میان خود یک نفر را به عنوان شهردار برگزیدند، اما فرد مذکور شرایط اولیه احراز این پست اعم از مدرک تحصیلی و سابقه کاری را دارا نیست.
فرماندار محترم شهرستان رشت، در گفتگو با یک سایت خبری پیرامون وضعیت فرد معرفی شده جهت تصدی پست شهرداری گفت: به دلیل اینکه وی یکی از چند شرط احراز شهردار را ندارد، اعضای شورای سنگر با توجه به قانون ماده 10 تشکیلات شورا پیگیر اخذ تائید شرط احراز از وزارت کشور هستند. وی با اشاره  به نظر مثبت استاندار گیلان نسبت به شهردار معرفی شده افزود: با مذاکراتی که انجام گرفت، شهردار سنگر حداکثر تا پایان اردیبهشت  به طور رسمی معرفی شده و شروع  به کار می کند.

پیرامون این مصاحبه ی جناب فرماندار گفتنی ها فروان است که آنها را به زمانی دیگر وامی نهیم، امام دقت بر روی یک موضوع خالی از لطف نیست.
فرد معرفی شده از حداقل مدرک تحصیلی لازم جهت احراز این پست و نیز سوابق اجرایی مورد تاکید در قانون برخوردار نبوده و نیست. ضمن آنکه شغل فعلی وی نیز هیچ ارتباطی  با امورات شهری و شهرداری ندارد و نامبرده نگهبان یکی از بیمارستان های شهر رشت است که قطعا کمترین رابطه را با امورات شهری دارد.
از فرماندار محترم و به تبع مصاحبه ایشان، از استاندار محترم باید پرسید که چطور نسبت به شهردار معرفی شده و توانایی ایشان در مدیریت شهرداری شهری پرحاشیه همچون سنگر، آن هم با آن شورای متفرق و پر اختلاف نظر مثبت دارند؟
آیا این فرد توانایی مدیریت شهرداری و حل مشکلات ریز و درشت شهری را دارد؟ آیا وی می تواند از پس حجم کارهای انجام نشده ی سالهای اخیر در این شهر برآید؟ و آیا بهترین آن نیست که استاندارمحترم گیلان با تاملی بیشتر نسبت به این انتخاب، اقدام به تصمیم گیری نمایند؟
انتظار آن است استاندارِ دولتی که مدعی تدبیراست، با درایتی بیشتر در این زمینه تصمیم بگیرد.

کد مطلب: 477

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر