نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی:

سد لاسک بهترین رسوب‌گیر تالاب انزلی است

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی دغدغه‌های تشکل‌های محیط‌زیست نسبت به سد لاسک و خشک شدن تالاب بندر انزلی گفت: سد لاسک بهترین رسوب‌گیر تالاب بندر انزلی در جهت عدم خشک شدن آن است.

سد لاسک بهترین رسوب‌گیر تالاب انزلی است

گیلان خبر: حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدمهدی افتخاری پیش از ظهر امروز در چهارمین نشست شورای اداری استان گیلان در سالن غدیر استانداری اظهار کرد: راه‌آهن گیلان اگر به آستارا وصل نشود هیچ رونق و‌ فایده‌ای نخواهد داشت.

وی با اشاره به پروژه راه در محور ملاسرا شفت افزود: هم‌اکنون تلاش‌هایی در خصوص احداث راه مواصلاتی شفت ملاسرا صورت گرفته اما لازم از دستگاه‌ها در پروژه مذکور تلاش بیشتری کنند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به تخریب چندین سردهنه پل در حوزه انتخابیه خود بیان کرد: برخی از پل‌ها در معرض تخریب در سطح شهرستان فومن شفت وجود دارند که تنها با ۴۰ میلیون تومان قابل‌ترمیم هستند درحالی‌که پس از تخریب برای احداث مجدد آن‌ها باید میلیاردها تومان هزینه شود.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پروژه سد لاسک در شهرستان شفت و ابتر ماندن آن تاکنون گفت: این سد هیچ مشکلی در حوزه ارزیابی زیست‌محیطی ندارد و عملیات اجرایی آن به‌زودی آغاز می‌شود.

عضو مجمع نمایندگان گیلانبا اشاره به برخی دغدغه‌های تشکل‌های محیط‌زیست نسبت به سد لاسک و خشک شدن آب تالاب بندر انزلی با احداث سد گفت: علاوه بر اینکه سد لاسک سد برای جذب رسوبات بالادستی است و مانع خشک شدن آب تالاب بندر انزلی می‌شود می‌تواند منابع آب موردنیاز برای شهرستان‌های غربی استان را نیز تأمین کند.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی شورای اداری را محلی برای طرح شدن مشکلات حوزه‌های انتخابیه و شنیدن آن از سوی مسئولان دانست و از استاندارد خواست تا در نشست‌های آینده شورای اداری استان به مدیران کل و فرمانداران اجازه داده شود تا درد دل‌های خود را بیان و راه‌حلی برای برون رفت و آن‌ها ارائه شود.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 47704

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر