امام‌جمعه رشت:

CFT یک قانون ظالمانه جهانی است

امام‌جمعه رشت با بیان اینکه اصرار بر تصویب CFT در کشور برای ما سؤال ایجاد کرده است گفت: CFT یک قانون ظالمانه جهانی است که شورای نگهبان ایراداتی وارد و مراجع تقلید نیز با آن مخالف کردند.

CFT یک قانون ظالمانه جهانی است

گیلان خبر: آیت‌الله رسول فلاحتی در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه رشت در مصلای این شهر با اشاره به وفاداری مردم در چهل‌ساله انقلاب اسلامی اظهار کرد: اگر مسؤولان هم مانند این مردم دردمند و ولایتمدار فکر کنند ایران اسلامی دوباره به قدرت همه‌جانبه خود که در تاریخ آن را تجربه کرده مزین می‌شوند.

وی با اذعان به اینکه در سایه انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی و مقام معظم رهبری و همچنین  ملت عزتمند ایران اسلامی در این 40 سال، دستاوردهای عظیمی در  انقلاب  ایران رخ داده است خاطرنشان کرد:  تحقق حاکمیت دینی که بعد از پیامبر خدا (ص) حتی در دوران اهل‌بیت (ع) هم به این میزان اتفاق نیفتاد در سرنوشت مردم حاکم شده است.

امام‌جمعه رشت با اشاره به حاکمیت مردم و استقرار مردم‌سالاری دینی در جامعه افزود: پیشرفت‌های چشمگیر همراه با قطع وابستگی منجر به این شد که ایران در دنیا در بسیاری از علوم و تکنولوژی‌های مدرن بشر  پیشرفت کند.

وی با اشاره به اولین  انتخابات ریاست جمهوری بعد از رفراندوم عمومی برای نظام جمهوری اسلامی در قانون اساسی پربرکت انقلاب بیان کرد: اگرچه فراز و نشیب‌هایی در برهه‌ای گوناگون انتخابات داشته‌ایم اما افتخار ما در جمهوری اسلامی این است که همیشه انتخاباتی آرام و پر شوری در میان مردم داشته که در دنیای  بشر  بی‌نظیر بوده و هست.

امام‌جمعه رشت با بیان اینکه اولین انتخابات ریاست جمهوری در ایران حوادث سختی را برای ایران به همراه داشته است افزود: بنی‌صدر کذایی که  بخشی از جنگ  در سایه شوم حرکت  او شکل گرفت، ضررها و آفاتی را متوجه جامعه ایرانی و اسلامی کرده اما ازاین‌جهت که در همان دوران بیش از ۱۱ میلیون جمعیت در پای صندوق  حاضر شدند مایه افتخار تاریخ انقلاب اسلامی است.

وی با اشاره به اینکه ۶ بهمن ۱۳۶۰ یادآور ضدانقلاب مسلح در رأس آن‌ها اتحادیه کمونیست‌ها به کشور است افزود: آنان در روزگاری که جمهوری اسلامی نوپا بود، با مقابله مردم مواجه شده که نام آن‌ها امروز جزو منفورترین انسان‌ها در میان مردم بوده  و مردم  و نیروهای مسلح آنان را به زباله‌دان تاریخ سپردند‌.

فلاحتی با اذعان به اینکه حنای قدرت‌های جهانی در رأس آن‌ها رژیم منحوس صهیونیستی و امریکا در تصمیم‌گیری برای ایران و ملت‌های آزاده و مظلوم دنیا دیگر رنگی ندارد تصریح کرد: در فرمایشات رهبر معظم انقلاب چندین بار مسئله امکان فتنه در سال ۹۸ را شنیده‌ایم، من نمی‌دانم این بازی‌ها برای بعضی از اهالی سیاست چیست؟ که در نظام اسلامی یعنی نظام حکومت ولایت‌فقیه جامع‌الشرایط که دنیای بشر را مدیریت می‌کند تجزیه‌وتحلیل‌های خود را ادامه و بایدها و نبایدهایی را به زبان می‌رانند.

خطیب جمعه رشت با انتقاد از اظهارنظر برخی از سیاسیون در مواجهه با نظر رهبر معظم انقلاب بیان کرد: وقتی  مقام معظم رهبری در خصوص مسئله‌ای اظهارنظر می‌کنند، مسئله خط قرمز ما محسوب می‌شود چراکه  سخن ایشان برای تمرکز بر جلوگیری از این مشکلات است نه اینکه بیاییم بگوییم باید این سخن گفته می‌شد یا خیر!

وی با انتقاد از سخنان برخی از سیاسیون و دامن زدن به حاشیه‌ها گفت: سیاسیون  باید دقت کنند که چه عاملی ممکن است موجب شود جامعه اسلامی با سنگ‌اندازی برخی از انسان‌های ناباب مواجه شود، اگرچه فتنه ۸۸ فتنه شومی بود اما نظام اسلامی و ملت که برای قدرت‌های جهانی ارزشی قائل نیست، قدرت‌های جهانی  را در دستانشان مچاله کردند.

فلاحتی با بیان اینکه ما بی‌توجه و غافل به مردم فرانسه، جنبش وال‌استریت و جنبش‌های  مردم آزادی‌خواه دنیا نیستیم گفت: سرنوشت ما به سرنوشت ملت‌های آزاده و مستضعفان جهان گره‌خورده است لذا رهبر معظم انقلاب اخیراً با جمعی از دانشمندان دانشگاهی  نشستی داشته  که بر  اهمیت علوم شناختی در جامعه تأکید کردند.

وی با بیان اینکه علوم شناختی در فراسوی اندیشه انسان تأثیر دارد گفت: در آینده نه‌چندان دور گستردگی و جایگاه این دانش برای مردم ما مسجل خواهد شد لذا رهبر معظم انقلاب فرمودند: «هر ملتی که از دانش‌های جدید عقب بمانند سرنوشتی جز عقب‌ماندگی، ضعیف شدن و استعمار از جانب قدرت‌ها را نخواهد داشت».

خطیب جمعه رشت CFT را  یک قانون ظالمانه جهانی دانست و بیان کرد: این  قانون در کشور ما  در حال برسی است،  از طرفی شورای نگهبان ایراداتی وارد و مراجع تقلید نیز با آن مخالف کردند، لذا با توجه به اینکه  قدرت‌های جهانی در برجام ده‌ها وعده داده و یکی را عمل نکردند چگونه است که برخی از مسؤولین باز  به آن پافشاری می‌کنند؟!

وی با بیان اینکه اصرار بر تصویب CFT در کشور  برای ما سؤال ایجاد کرده است افزود: امیدوارم با آمدن آقای لاریجانی در مجمع تشخیص مصلحت نظام، این مسئله موردتوجه قرار بگیرد و مردم بدانند که مسؤولان و  قوه مقننه‌شان در برابر قدرت‌های جهان تسلیم نمی‌شوند چراکه  آن‌ها نیز مثل همه مردم مرگ بر آمریکا را فریاد می‌زنند.

فلاحتی با اشاره به اهمیت جایگاه تربیت انسان در اسلام بیان کرد: انسان باید بداند که از خداست و به‌سوی خدا برمی‌گردد چنانچه که آغاز دعوت پیامبر اکرم (ص) به سعادت و رستگاری  مردم با ذکر قولوا لا اله الا الله همراه بوده است.

وی با تأکید بر حرکت انسان‌ها در مسیر توحید افزود: اگر مبنای  عمل، رفتار، گفتار و پندار انسان خدا و رضای او باشد، نه در شادی سرمست شده و نه در غم خود را از بین می‌برد.

امام‌جمعه رشت با تأکید بر اینکه سرمستی در شادی، انسان را از خدا دور می‌کند افزود: ازآنجاکه نمی‌دانیم انجام کارهای ما به کجا ختم می‌شود و خدا را فراموش می‌کنیم  دلیل غرق  شدن در حزن و اندوه در مواجه  با مشکلات است.

وی با بیان اینکه برخی از مسؤولان گاهی اوقات یادشان می‌رود که همه امور به‌سوی خدا ختم می‌شود گفت: در تربیت نسل خود باید بیاموزانیم که ما به‌سوی یک ابدیتی حقیقی درحرکتی هستیم که این جهان ابدیت، مقدمه‌ای به نام دنیا دارد.

فلاحتی  با تأکید بر اینکه انسان باید بداند که همه ما در مسیر یک مبدأ حرکت کرده که مبدأ پیدایش ما بوده  است بیان کرد: حضرت  علی علیه‌السلام تأکید می‌کند که خدایی که خزائن آسمان‌ها و زمین در دست اوست، به تو اجازه داده  که در تمام گرفتاری‌ها دست نیاز به‌سوی او دراز کنی و خودش متکفل شده که دعایت را به هدف اجابت برساند.

وی با اشاره به صفت توبه پذیری خداوند در هنگام پشیمانی انسان از کارهای نادرست بیان کرد: خداوند در عذاب انسان برای گناهانش عجله نمی‌کند و درهای توبه را برای بازگشت انسان به‌سوی حقیقت و گام گذاشتن در مسیر رشد تکامل انسان‌ها باز گذاشته است.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 47717

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر