امام‌جمعه آستارا:

حوزه علمیه آستارا از حوزه‌های علمیه موفق گیلان است

امام‌جمعه آستارا گفت: حوزه علمیه حضرت ولی‌عصر(عج) شهرستان آستارا به لحاظ جذب طلبه از بین دانش‌آموزان مدارس این شهرستان یکی از حوزه‌های علمیه موفق استان گیلان است.

حوزه علمیه آستارا از حوزه‌های علمیه موفق گیلان است

گیلان خبر: حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم حافظ‌نیا ظهر امروز در جمع دانش‌آموزان نمازگزار مدرسه شهید نواب این شهرستان اظهار کرد: وظیفه یک عالم روحانی پاسداری از آموزه‌های دینی و اشاعه فرهنگ نبوی در بین مردم است.

امام‌جمعه آستارا حداقل مدرک موردنیاز جهت ثبت‌نام در حوزه علمیه را هشتم متوسطه دانست و تصریح کرد: حوزه علمیه حضرت ولی‌عصر(عج) شهرستان آستارا به لحاظ جذب طلبه از بین دانش‌آموزان مدارس متوسطه دوره اول این شهرستان یکی از حوزه‌های علمیه موفق استان گیلان است.

وی به وجود تفاهم‌نامه همکاری بین آموزش و پرورش و حوزه علمیه حضرت ولی‌عصر(عج) شهرستان آستارا اشاره کرد و گفت: طبق این تفاهم‌نامه در طول سال تحصیلی، دانش‌آموزانی که پایه هشتم را تمام کرده‌اند جهت ادامه تحصیل و مبلس شدن، وارد حوزه علیمه این شهرستان می‌شوند.

حافظ‌نیا تحصیل در سطح یک حوزه علمیه را شبانه‌روزی دانست و افزود: مدت زمان تحصیل در سطح یک حوزه علمیه چهار سال، مدت‌زمان تحصیل در سطح دو، دو سال، مدت زمان تحصیل در سطح سه، یک سال و مدت‌زمان تحصیل در سطح چهار حوزه علمیه، چهار سال پیش‌بینی شده است.

امام‌جمعه آستارا طلاب حوزه علمیه را فرزندان واقعی آموزش و پرورش و علم و دین را دو مؤلفه توأم با یک‌دیگر دانست و گفت: خداوند از ابتدای آفرینش انسان، انبیاء الهی را در کنار بشر قرار داده و اگر خداوند هم‌زاد بشر را انبیاء الهی قرار نمی‌داد، دنیا و آخرت انسان‌ها به عاقبت‌به‌خیری ختم نمی‌شد.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 47751

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر