هشدار مسؤولان از وخامت وضعیت آموزشی مسکن مهر رشت

وخامت وضعیت فضای آموزشی مسکن مهر رشت در کنار کمبود منابع مالی برای تکمیل واحدهای مسکن مهر در کل استان ازجمله مواردی بودند که مسؤولان ارشد گیلان در شورای مسکن به آن اشاره کردند.

هشدار مسؤولان از وخامت وضعیت آموزشی مسکن مهر رشت

گیلان خبر: استاندار گیلان صبح امروز در شورای مسکن گیلان در رشت با بیان اینکه پروژه‌های مسکن مهر گیلان مشکلاتی در حوزه‌های مختلف دارند که عمده دلایل آن‌ها کمبود منابع و اعتبارات مالی است اظهار کرد برخی از مشکلات پروژه‌های مسکن مهر گیلان مربوط به مشکلات قضایی و برخی دیگر نیز در حوزه دستگاه اجرایی است که با هماهنگی و تعامل لازم قابل‌حل و فصل شدن هستند.

مصطفی سالاری با بیان اینکه در لایحه بودجه سال ۹۸ کل کشور بر تکمیل پروژه‌های عمرانی تأکید شده افزود: امیدواریم با مساعدت و تلاشی که نمایندگان مجلس انجام می‌دهند طرح‌های مسکن مهر تقویت شوند.

تکمیل پروژه‌های مسکن مهر گیلان نیازمند اعطای تسهیلات بانکی است

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان نیز در این نشست با بیان اینکه بر اساس دستورالعمل‌های صادرشده تمامی دستگاه ذی‌ربط برای تسریع اجرای پروژه‌های مسکن مهر گیلان با جدیت مشغول کارند اظهار کرد: دستگاه اجرایی ازجمله شرکت برق برای حل مشکلات زیرساختی پروژه مسکن مهر به‌صورت متعهدانه وارد کارشده و در حال رفع نواقص آن است.

علی اوسط اکبری مقدم با تأکید بر اینکه تکمیل پروژه‌های مسکن مهر گیلان نیازمند اعطای کمک‌هایی به‌صورت تسهیلات بانکی است افزود: دستگاه‌های اجرایی اقدامات لازم را در پروژه‌های مسکن مهر ازجمله در بخش زیرساختی مثل توزیع برق آب و فاضلاب کمک‌هایی کرده‌اند و موفقیت‌های خوبی نیز حاصل‌شده است.

وی افزایش متقاضیان مسکن مهر در رشت مستلزم تعهدات کامل شهرداری در محوطه‌سازی مسکن مهر برشمرد و خاطرنشان کرد اگر شهرداری رشت در انجام تعهدات خود مجدد آن عمل کند و محوطه‌سازی و امکانات لازم را فراهم سازد یقیناً متقاضیان مسکن مهر رشت افزایش پیدا خواهند کرد.

معاون امور هماهنگی استانداری گیلان وخیم اعلام کردن وضعیت فضای آموزشی مسکن مهر رشت تصریح کرد: در حال حاضر کلاس‌های درس دانش آموزان در محدوده مسکن مهر رشت بسیار وخیم است به‌طوری‌که کلاس‌ها در راهروهای مدرسه و دو شیفته برگزار می‌شود.

اکبری مقدم با هشدار نسبت به عدم تخصیص به‌موقع اعتبارات تکمیلی پروژه‌های مسکن مهر گفت: اگر اعتبارات لازم برای تکمیل واحدهای مسکن مهر به‌موقع توسط وزارت راه و شهرسازی و سایر دستگاه مسؤول تخصیص پیدا نکند مطمئناً با شرایط بی‌ثباتی نرخ در بازار تکمیل این طرح‌ها در سال آینده مشکل‌تر خواهد شد به‌طوری‌که در حال حاضر قیمت بخشی از مصالح حتی به سه برابر قیمت قبلی خود نیز رسیده است.

بالغ‌بر ۱۰۰۳۲ پروژه مسکن مهر در گیلان به پایان رسید

مدیرکل راه و شهرسازی استان گیلان نیز در این جلسه با بیان اینکه ۷۴ هزار و ۶۲۸ واحد پروژه‌های مسکن مهر در سطح استان وجود دارد اظهار کرد: در حال حاضر ۶۲ هزار و ۹۳۸ واحد در شهرهای مختلف ایران از پروژه‌های مسکن مهر به بهره‌برداری رسیده و ۱۱ هزار و ۶۹۰ واحد نیز در حال ساخت هستند.

ماکان پدرام واحدهای مسکن مهر شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر گیلان را ۲۱۹۸ واحد نام برد و افزود: مجموعاً بالغ‌بر ۱۰۰۳۲ پروژه مسکن مهر در گیلان به پایان رسیده و تکمیل‌شده است.

وی با بیان اینکه ۲۸۴۰ واحد از پروژه‌های مسکن مهر در رشت توسط بخش انبوه‌سازی باقیمانده گفت: برخی پروژه‌ها از ۷۰ تا ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی به اتمام آن‌ها نیازمند اعتبارات کافی است.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان در خصوص پروژه‌های مسکن مهر گیلان در شهرهای زیر ۵۰۰۰ نفر نیز بیان کرد: یک هزار و ۶۵۸ طرح پروژه مسکن مهر در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر گیلان وجود دارد که علاوه بر آن ۱۲۴۷ واحد پروژه مسکن مهر رشت به شکل تعاونی در حال احداث هستند.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 47778

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر