تشکل‌های دانشجویی دانشگاه گیلان در حضور قالیباف مطرح کردند

مجمع تشخیص مصلحت مواضع جدی‌تری نسبت به FATF و پالرمو بگیرد

نیازمندی انقلاب به تحول مدیریتی، ضرورت ورود جدی‌تر مجمع تشخیص به موضوعات پالرمو و FATF ، عدم استفاده از نخبگان و دانشگاهیان در عرصه‌های مدیریتی و فقدان روحیه اقتصاد مقاومتی در بین مسؤولان مهم‌ترین دغدغه تشکل‌های دانشجویی دانشگاه گیلان بود که در برابر قالیباف مطرح شد.

مجمع تشخیص مصلحت مواضع جدی‌تری نسبت به FATF و پالرمو بگیرد

گیلان خبر: عضو هیئت‌علمی دانشگاه گیلان صبح امروز در حاشیه افتتاح اندیشکده راهبردی استان گیلان در با حضور محمدباقر قالیباف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تالار حکمت دانشگاه گیلان در رشت  اظهار کرد: انقلاب اسلامی در کنار ریزش‌ها رویش هوایی نیز داشته و در کنار تهدیدات خارجی با رهبری معظم انقلاب، نظام اسلامی در حال پیشرفت است.

ابراهیم قاسمی روشن با اشاره به پیشرفت‌های نظام در عرصه‌های مختلف علمی و فرهنگی افزود: انقلاب اسلامی از رشد بسیار زیادی در علوم هسته‌ای و نانو برخوردار بوده اما در این برهه از زمان نیازمند تحول مدیریتی در دهه پنجم انقلاب است.

مسؤول بسیج اساتید دانشگاه گیلان با اشاره به وجود روحیه اشرافی گری در جامعه و ‌نهی شدن آن در دین گفت: تعابیر دینی پیوسته از اشرافی گری مسؤولان را بر حذر داشته چون اگر آن‌ها در این فضا قرار بگیرند از مردم دور خواهند شد و مردم تنگ معیشت خواهند شد.

وی با اشاره به روحیه بلند انقلابی مسؤولان نظام در دهه‌های نخست انقلاب تصریح کرد: امروزه نظام جمهوری اسلامی برای حل مشکلات مردم نیازمند تفکر عمیق انقلابی و رفتار متناسب آن است.

مشکل کشور دلار، تحریم و FATF نیست

مسؤول بسیج دانشجویی دانشگاه گیلان نیز در این مراسم با اشاره به مدیریت جهادی و ضرورت وجود آن در جامعه اظهار کرد: عنصر تخصص، تعهد و جوانی از خصیصه‌های مهم موجود در بین تشکل بسیج دانشجویی است که در قالب مطالبه گری متخصصانه دنبال می‌شود.

مجتبی خرسندی با بیان اینکه مشکل کشور دلار و تحریم و FATF نیست افزود: امروزه انقلاب اسلامی بیش از هر چیزی نیازمند تفکر و عمل انقلابی است تا از تل مشکلات عبور کند.

وی با اشاره به مسئله نفوذ در کشور گفت: اینکه تصمیم سازان کلان انقلاب تلاش می‌کنند تا با تکیه‌بر بیرون مشکلات جامعه را حل کنند از مصادیق نفوذ است.

مسؤول بسیج دانشجویی دانشگاه گیلان با بیان اینکه این تشکل مشکلات جامعه را با تشکیل کانون تفکر دنبال می‌کند تصریح کرد: تهیه نقشه راهبردی برای برون‌رفت از معضلات شهری در شهرداری و شورای شهر رشت و چندین طرح تخصصی با همفکری دانشجویان متعهد با تحصیلات عالیه از دیگر اقداماتی است که بسیج دانشجویی دانشگاه گیلان در راستای آن فعالیت می‌کند.

 

مجمع تشخیص مصلحت نظام مواضع محکم و جدی‌تری نسبت به FATF و پالرمو بگیرد

خرسندی همچنین در ادامه نامه‌ای را به نمایندگی از تشکل بسیج دانشجویی دانشگاه گیلان به قالیباف داد تا در برابر مواضع FATF و پالرمو کمی جدی‌تر برخورد کنند و از موضع‌گیری دوپهلو خودداری کنند.

پارادایم صحیحی از اقتصاد مقاومتی در بین مسؤولان وجود ندارد

عضو هیئت‌علمی دانشگاه گیلان نیز در این مراسم با اشاره به اینکه منابع و ذخایر ارزشمندی در کشور وجود دارد اظهار کرد: متأسفانه با توجه به منابع موجود در کشور مسؤولان نتوانسته‌اند در حوزه اقتصاد موفق عمل کنند.

محمد دوستار با اشاره به موضوع اقتصاد مقاومتی و عملیاتی کردن صحیح آن در جامعه افزود: متأسفانه پارادایم صحیحی از اقتصاد مقاومتی در بین مسؤولان وجود ندارد و بسیاری از مسؤولان الگوهای موفق اقتصادی را در آن سوی مرزها می‌جویند.

انتقاد دانشگاهیان از عدم استفاده ظرفیت نخبگان و میدان ندادن به آن‌ها در منصب‌ها

نماینده کانون دانشگاهیان دانشگاه گیلان با انتقاد از عدم استفاده دولت از ظرفیت نخبگان و دانشگاهیان خاطرنشان کرد: در کنار ظرفیت‌های عظیم ملی و نیروی انسانی دولت حاضر نیست از نخبگان استفاده کند.

عضو هیئت‌علمی دانشگاه گیلان با اشاره به وجود شجاعت و توانمندی‌های جوانان انقلابی در کشور تصریح کرد: چرا نظام اداری کشور اجازه نمی‌دهد تا پرورش‌یافتگان انقلاب حداقل برای تجربه‌اندوزی و عرض‌اندام مدیریتی در میدان حاضر شوند.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 47781

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر