رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان:

همراه داشتن تربت امام حسین (ع) استرس را از بین می‌برد

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان با تأکید بر اینکه همراه داشتن تربت امام حسین (ع) از بین برنده استرس است گفت: همراه داشتن تربت حسین‌ابن‌علی (ع) موجب امان و آرامش انسان است.

همراه داشتن تربت امام حسین (ع) استرس را از بین می‌برد

گیلان خبر: حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدرضا فقیهی صبح امروز در همایش پیش از سفر عتبات دانشگاهیان گیلان در دانشکده پرستاری و مامایی شهید بهشتی رشت اظهار کرد: زائر کربلا اگر بداند کجا می‌خواهد برود رفتار و کردارش مطابق با آن شناختی که به‌دست آورده می‌شود.

وی با اشاره به حدیثی از امام کاظم (ع) مبنی بر شناخت و عارف بودن به ذات مقدس امام حسین (ع) گفت: بنا بر فرموده این امام همام، آن‌کس که با شناخت و معرفت به زیارت سیدالشهدا (ع) برود خداوند گذشته و آینده او را می‌آمرزد.

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان، حرم امام علی (ع) را بیت‌الله دانست و افزود: اذن دخول به حرم مطهر امیرالمؤمنین (ص) با ۱۱ امام دیگر متفاوت است چراکه خانه خدا و حرم امن الهی است و همان‌گونه که پیامبر اسلام (ص) می‌فرمایند، پدر امت و نفس پیامبر (ص) است.

فقیهی با اشاره به صفات خاص امام حسین (ع) در زیارت جامعه کبیره بیان کرد: والوتر الموتور از صفات بارز و خاص امام سوم شیعیان است که نشان می‌دهد، امام دردانه و تنهای تنهاست، ویژگی‌ای که شاید کمتر امامی داشته است.

وی با اذعان به اینکه انبیای الهی و فرشتگان خداوند از خداوند اذن زیارت امام حسین (ع) را می‌گیرند گفت: همان‌گونه که امام ششم (ع) می‌فرمایند، این امر به دلیل این است که برخلاف دیگر حرمین، خاک تربت کربلا دوا و شفای هر دردی است.

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان با تأکید بر اینکه همراه داشتن تربت امام حسین (ع) از بین برنده استرس است افزود: همراه داشتن تربت حسین‌ابن‌علی (ع) موجب امان و آرامش انسان است، بنابراین بهتر است کسانی که دچار آشفتگی و استرس هستند همیشه تربت سیدالشهدا (ع) را همراه داشته باشند.

فقیهی با اشاره به استجابت دعا تحت قبه امام حسین (ع) تصریح کرد: خداوند ایام زیارت امام حسین (ع) را جزو ایام عمر زائر به‌حساب نمی‌آورد، برخی می‌گویند ما کربلا رفتیم و حاجت‌روا نشدیم، اما استجابت دعا تحت قبه شرایطی دارد و بنا بر مصلحت انسان است.

وی با اشاره به آثار دنیوی و اخروی زیارت امام حسین (ع) گفت: کسی که به زیارت امام حسین (ع) برود؛ اندوهش برطرف می‌شود، حاجتش برآورده می‌شود، گناهش بخشیده می‌شود، عمرش طولانی و روزی‌اش گسترده می‌شود بنابراین باید درس گرفت و به این ریسمان الهی تمسک جست.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 47845

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر