جنجال در لیگ فوتسال

صدور شبانه حکم انضباطی علیه سفیدرود

مرحله دوم رقابت‌های لیگ دسته دوم فوتسال در حالی با حضور شش تیم در کرمانشاه آغازشده که کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال 24 ساعت مانده به آغاز رقابت‌ها حکم اخراج سفیدرود از این رقابت‌ها را صادر کرد.

صدور شبانه حکم انضباطی علیه سفیدرود

گیلان خبر: با حکم کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال، تیم فوتسال سفیدرود آستانه‌اشرفیه درحالی‌که کمتر از 24 ساعت به آغاز مرحله دوم رقابت‌های لیگ دسته دوم فوتسال باقی‌مانده از این رقابت‌ها کنار گذاشته شد.

خواهان تشکیل فوری کمیته استیناف هستیم

رئیس هیئت‌مدیره و مدیر اجرایی سفیدرود آستانه با اشاره به رأی ناعادلانه کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال اظهار کرد: در مرحله اول رقابت‌های لیگ دسته دوم به‌عنوان تیم دوم به مرحله نهایی این مسابقات صعود کردیم و خود را آماده مرحله دوم مسابقات کرده و برای صعود به لیگ دسته اول هزینه‌های زیادی انجام دادیم.

علی حسین پور با بیان اینکه با رأی ناعادلانه کمیته انضباطی از ادامه رقابت‌ها کنار گذاشته شدیم خاطرنشان کرد: درحالی‌که 24 ساعت به آغاز مرحله دوم بازی‌ها باقی‌مانده بود کمیته انضباطی رأی به تغییر نتایج دیدارهایمان در مرحله اول داده و تیم صباشهر تهران جایگزین سفیدرود در مرحله دوم شد.

وی با اشاره به جزئیات حکم کمیته انضباطی فدراسیون گفت: در حکم کمیته انضباطی به دلیل حضور دو بازیکن غیرمجاز در تیممان، نتیجه دیدار سفیدرود در مرحله اول در برابر شهرداری صبا شهر سه بر صفر به سود صباشهر اعلام‌شده و این تیم جایگزین سفیدرود شد.

مدیر اجرایی سفیدرود آستانه با بیان اینکه محمدرضا عدالت‌پناه و سبحان آداشی دو بازیکن مورد مناقشه فدراسیون و باشگاه سفیدرود هستند خاطرنشان کرد: این دو بازیکن در سال 96 عضو تیم «فوتبال» چای ناطق لاهیجان بوده و با انحلال این تیم به‌عنوان بازیکن آزاد شناخته شدند، در فصل 97-98 به تیم «فوتسال» سفیدرود آستانه ملحق شده و در مرحله نخست لیگ دسته دوم فوتسال به میدان رفتند.

حسین پور با تأکید بر مهمان‌نوازی شایسته مردم کرمانشاه افزود: به کمیته استیناف فدراسیون فوتبال شکایت کرده و خواهان تشکیل فوری این کمیته هستیم، در حال حاضر در خوابگاهی که مسؤولان کرمانشاه تدارک دیده‌اند حضور داریم و منتظریم تکلیفمان مشخص شود.

وی با اشاره به شکایت غیرقانونی تیم صباشهر گفت: طبق قانون 24 ساعت پس از برگزاری یک مسابقه، حق شکایت برای تیم‌ها محفوظ بوده و این درحالی‌ است که صباشهر پس از 72 ساعت نسبت به شکایت اقدام کرده و رأی صادرشده دارای ایراد است.

مدیر اجرایی سفیدرود آستانه‌اشرفیه با تأکید بر قرارداد قانونی با دو بازیکن مورد مناقشه سفیدرود و صباشهر افزود: قرارداد محمدرضا عدالت‌پناه و سبحان آداشی با سفیدرود همپوشانی با قرارداد این دو با چای ناطق لاهیجان نداشته و مشمول ممنوعیت انتقال در یک‌فصل مسابقاتی از فوتبال به فوتسال نمی‌شود.

حسین پور رأی صادره را ناشی از ضعیف فدراسیون و هیئت فوتبال استان گیلان دانست و گفت: قرارداد عدالت‌پناه و آداشی به‌عنوان بازیکن آزاد با تیم فوتسال سفیدرود در هیئت فوتبال استان گیلان ثبت‌شده و فدراسیون فوتبال ایران و هیئت فوتبال گیلان باید با اطلاع‌رسانی درست و ایجاد سامانه اطلاعاتی نسبت در صورت غیرمجاز بودن این بازیکنان از ثبت قرارداد جلوگیری به عمل می‌آورد

حکم بدوی کمیته انضباطی معتبر است

مسؤول امور حقوقی و شهرستان‌های هیئت فوتبال گیلان نیز با اشاره به‌حکم کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال اظهار کرد: در فاصله 24 ساعت مانده به آغاز مرحله دوم رقابت‌های لیگ دسته دوم فوتسال، حکمی از سوی کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال به هیئت فوتبال گیلان ابلاغ شد و از حضور تیم فوتسال سفیدرود در مرحله دوم این رقابت‌ها جلوگیری به عمل آمد.

جمشید محمدی با اذعان به جایگزینی تیم صباشهر گفت: حکم کمیته انضباطی که به امضای کاظم سلیمانی دبیر سازمان لیگ فوتسال رسیده، در تاریخ چهاردهم بهمن‌ماه صادرشده است.

وی با تأکید بر اعتبار حکم بدوی کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال افزود: تا زمانی که جلسه کمیته استیناف تشکیل نشده و حکم صادر نشود، حکم بدوی کمیته انضباطی ملاک تصمیم‌گیری بوده و مسابقات بر اساس این حکم برگزار می‌شود.

مرحله دوم رقابت‌های لیگ دسته دوم فوتسال با حضور شش تیم از پانزدهم بهمن‌ماه به میزبانی کرمانشاه آغازشده است.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 47866

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر