افتتاح مرکز حفظ مجازی قرآن استان گیلان

ساختمان جدید مرکز حفظ مجازی قرآن کریم گیلان هم‌زمان با چهارمین روز از دهه فجر در رشت افتتاح شد.

افتتاح مرکز حفظ مجازی قرآن استان گیلان

گیلان خبر: ساختمان جدید مرکز حفظ مجازی قرآن کریم گیلان و ستاد راهبری حفظ قرآن کریم شهرستان رشت، صبح امروز در مراسمی، با حضور میر شمس مؤمنی زاده، فرماندار رشت و جمعی از مسؤولان محلی، امروز هم‌زمان با چهارمین روز از دهه فجر در اداره اوقاف رشت افتتاح شد.

رئیس اداره اوقاف شهرستان رشت در این مراسم اظهار کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه با اهتمام ویژه، تمامی ظرفیت‌های موقوفات و بقاع خود را در جهت تحقق بخشیدن به اهداف عالیه نظام ازجمله در امر تربیت قاریان و حافظان به کار گرفته است و مراکز مختلفی در سراسر کشور کار آموزش به‌ویژه حفظ قرآن را آغاز کردند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حمیدرضا کریمی با اشاره به اهمیت توسعه فرهنگ قرآنی افزود: با توجه به عدم وجود امکانات آموزشی یکسان در شهرستان‌ها، اداره امور قرآنی سازمان اوقاف تصمیم گرفت با تأسیس و راه‌اندازی مرکز آموزش مجازی قرآن کریم، گامی در جهت توسعه کمی و کیفی فرهنگ قرآنی در استان‌ها بردارد.

وی با اشاره به افتتاح ساختمان جدید مرکز حفظ مجازی قرآن کریم در رشت گفت: این مرکز از سال 1395 در بقعه آقا سید محمد آخوند مزار آستانه‌اشرفیه با تعداد معدودی قرآن آموز و دو کارشناس شروع به کارکرد اما از سال 96 به مرکز استان و در اداره اوقاف رشت، جوار بقعه متبرکه دانای علی منتقل شد.

رئیس اداره اوقاف شهرستان رشت با اشاره به تعداد قرآن آموزان مجازی این مرکز بیان کرد: در این مرکز اکنون چهار کارشناس خواهر و دو کارشناس برادر که همگی حافظ کل قرآن کریم بوده، با حدود 510 قرآن آموز متناوب و 140 قرآن آموز مستمر در حال فعالیت آموزش حفظ قرآن کریم از طریق تلفن هستند.

کریمی با بیان اینکه با راه‌اندازی این مرکز، محدودیت‌های زمانی و مکانی از آموزش قرآن کریم رفع می‌شود تصریح کرد: ایجاد شبکه غیرحضوری آموزش روخوانی، تجوید، حفظ، تفسیر و مشاوره در کشور و زمینه‌سازی جهت دسترسی آسان به کلاس‌های آموزشی، مشاوره، آزمون از اهداف راه‌اندازی مرکز حفظ مجازی قرآن کریم گیلان است.

وی بهره‌گیری از فناوری نوین در جهت ترویج امر آموزش قرآن کریم و استفاده از کارشناسان مجرب و توانمند درزمینهٔ آموزش‌های قرآنی را از دیگر اهداف راه‌اندازی مرکز حفظ مجازی قرآن کریم دانست و اظهار کرد: با این نوع آموزش قرآن کریم فرایند آموزش و یادگیری قرآن به‌وسیله ایجاد بسترهای نوین آموزشی تسهیل می‌یابد.

رئیس اداره اوقاف شهرستان رشت با اشاره به انواع راه‌های ارتباطی برای آموزش مجازی قرآن گفت: مرکز حفظ مجازی قرآن کریم، زمینه‌ساز ایجاد ارتباط تلفنی، مکاتبه‌ای، اینترنتی و شبکه‌های اجتماعی تلفن همراه جهت آموزش قرآن خواهد بود.

کریمی درباره شرایط ثبت‌نام در دوره‌های مرکز حفظ مجازی قرآن کریم گیلان بیان کرد: نام علاقه‌مندان پس از ثبت‌نام در سایت www.quranhefz.ir وارد لیست انتظار شده و پس از چند روز از طرف مرکز با متقاضی تماس و زمان کلاس و برنامه آموزشی به او اطلاع‌رسانی خواهد شد.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 47867

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر