نماینده مردم بندر انزلی مطرح کرد

INSTEX میدانی برای سنجش عیار اروپایی‌ها

نماینده مردم بندر انزلی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سازوکار طراحی‌شده اروپا با اهداف ایران فاصله زیادی دارد گفت: INSTEX میدانی برای سنجش عیار اروپایی‌ها است.

INSTEX میدانی برای سنجش عیار اروپایی‌ها

گیلان خبر: حسن خسته بند با اشاره به ثبت سازوکار ویژه مبادله تجاری اروپا با ایران (INSTEX) اظهار کرد: این طرح حرکت ضعیفی است که از سوی اروپا آغاز شده و تاکنون اهداف آن در آن عملیاتی نشده است.

وی با بیان اینکه سازوکار طراحی‌شده اروپا با اهداف ایران فاصله زیادی دارد افزود: منتظر گام‌های بعدی و عملیاتی اروپا در ارتباط با سازوکارهای مالی با ایران هستیم.

نماینده مردم بندر انزلی در مجلس شورای اسلامی با اذعان به اینکه ثبت سازوکار ویژه مبادله تجاری اروپا با ایران در جهت اجرایی کردن پالرمو، CFT و FATF است گفت: اروپا در تلاش است تا با سازوکارهای ویژه و هوشمندانه ایران را در میادین پالرمو، CFT و FATF باز کند.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در خانه ملت با بیان اینکه واگذاری کلیه خواسته‌های آمریکا و اتحادیه اروپا در برجام یکی از دلایل پیروی محض دستگاه دیپلماسی ایران از طرح‌ها و کنوانسیون‌های مطرح‌شده اروپایی‌ها است تصریح کرد: دستگاه دیپلماسی در راستای حفظ آبروی خود در تلاش است تا با پیوستن به کنوانسیون‌ها و پذیرفتن لوایح و اجرایی کردن آن در کشور به مردم نشان دهد که تلاش‌های آن‌ها منجر به نتایجی شده است.

خسته بند INSTEX را چراغ سبز اروپایی‌ها برای جلب اعتماد ایران برشمرد و افزود: آمریکا و اروپا طی چند سال اخیر در تمامی ارتباط‌های خود با نیرنگ و حیله با جمهوری اسلامی ایران برخورد کرده‌اند و این سازوکاری که جدیداً ایجاد شده نیز در راستای همان نیرنگ‌ها است.

نماینده مردم بندر انزلی در مجلس شورای اسلامی INSTEX را میدانی برای سنجش عیار اروپایی‌ها دانست و‌ گفت: اروپایی‌ها در تلاش‌اند تا با القای طرح‌ها و تعقیب آن‌ها در داخل کشور میدان را برای فشار و‌ تاخت‌وتازهایشان بیشتر فراهم کنند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آمریکا و اروپا با طرح‌ها و لوایح خود در تلاش است تا به‌تمامی اهداف برجام و سازوکارهای مرتبط به آن برسد تصریح کرد: آمریکا و اروپا هیچ‌گاه به نفع جمهوری اسلامی ایران و منافع ملت اقدامی نداشته و نخواهد داشت و یقیناً INSTEX نیز در همان راستا به ما در حال تحمیل شدن است.

INSTEX یا اینستکس یک نهاد مالی است که پیش‌تر با نام SPV نیز از آن یادشده و درواقع یک کانال و سازوکار مالی برای ارتباط میان ایران و اروپا ازجمله انگلیس، آلمان و فرانسه عنوان شده است.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 47868

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر