افتتاح ۳۳۶ پروژه بااعتبار ۵۰۸ میلیارد تومان در رشت

طی دهه فجر امسال ۳۳۶ پروژه در رشت به بهره‌برداری می‌رسد که برای آن ۵۰۸ میلیارد تومان هزینه شده و ۲۰۳۹ نفر در جریان آن نیز مشغول به کار می‌شوند.

افتتاح ۳۳۶ پروژه بااعتبار ۵۰۸ میلیارد تومان در رشت

گیلان خبر: در پنجمین روز از دهه مبارک فجر طرح توسعه اهدای خون شهرستان رشت به همراه پنج پروژه عمرانی، ورزشی و راه روستایی در بخش سنگر شهرستان توسط فرماندار و اعضای ستاد دهه فجر شهرستان رشت افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

اعضای ستاد دهه فجر شهرستان رشت صبح امروز به اداره کل انتقال خون استان گیلان سفر کردند و به‌منظور بالا رفتن آمار اهدای خون، تولید فرآورده‌ای نوین پلاکت فرزیس جهت مصرف بیماران سرطانی، رعایت شرایط استاندارد فرآیندهای موجود، کاهش زمان انتظار برای پذیرش، معاینه، خون‌گیری و درنتیجه افزایش رضایتمندی اهداکنندگان، طرح توسعه مرکز جامع اهدای خون در رشت افتتاح کردند.

برای توسعه این پروژه، اعتباری ۱۰ میلیارد ریالی هزینه شده که یک هزار و ۵۰۰ میلیون ریال از محل خیرین، ۲۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات کمک‌های مردمی ستاد سازمان انتقال خون ایران و مبلغ 6 هزار و ۵۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات ملی تأمین‌شده است.

همچنین اعضای ستاد گرامیداشت دهه فجر به بخش سنگر شهرستان رشت سفر کردند و یک سالن ورزشی در روستای بنکده بااعتبار 6 هزار و 116 میلیون ریال توسط اداره نوسازی مدارس استان گیلان و همچنین آسفالت معابر روستای بنکده بااعتبار دو هزار و ۲۰۰ میلیون ریال به همت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در این روستا افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

در ادامه سفر اعضای ستاد گرامیداشت دهه فجر شهرستان رشت در بخش سنگر پروژه بهسازی‌ و آسفالت راه روستای غازیان با هزینه پنج هزار میلیون ریال توسط راه و شهرسازی و بهره‌برداری از آسفالت معابر روستایی اسلام‌آباد با هزینه پنج هزار میلیون ریال توسط بنیاد مسکن افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

 

گفتنی است در جریان سفر اعضای ستاد گرامیداشت دهه فجر رشت به بخش سنگر، یک واحد استخر در روستای رود برده توسط بخش خصوصی افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

۳۳۶ پروژه طی دهه فجر امسال در رشت به بهره‌برداری رسیده که برای آن ۵۰۸ میلیارد تومان هزینه شده و در جریان آن دو هزار و 39 فرصت شغلی ایجادشده که ۷۸۴ نفر به‌صورت دائم و یک هزار و 291 نفر به‌صورت موقت مشغول به کار می‌شوند.

از بین کل پروژه‌ها شهرستان رشت ۳۰۲ پروژه دولتی بوده که ۲۹۹ پروژه قابل‌افتتاح و سه پروژه نیز کلنگ زنی می‌شوند.

برای افتتاح و بهره‌برداری از پروژه‌های قابل‌افتتاح رشت طی دهه فجر امسال ۲۶۴ میلیارد تومان از اعتبارات دولتی و ‌۲۴۴ میلیارد تومان از سرمایه‌گذاری‌های بخش خصوصی استفاده‌شده است.

گفتنی است علاوه بر افتتاح پروژه‌های عمرانی ورزشی و فرهنگی در شهرستان رشت دو هزار و 500 برنامه مذهبی فرهنگی هنری و ورزشی در سطح شهرستان رشت اجرا می‌شود.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 47883

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر