اختتامیه پنجمین دوره المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای در رشت

اختتامیه پنجمین دوره المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای در رشت صبح امروز با حضور 60 درصدی دانش آموزان گیلانی برگزار شد.

اختتامیه پنجمین دوره المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای در رشت

گیلان خبر: رئیس آموزش‌وپرورش ناحیه دو رشت صبح امروز در مراسم اختتامیه المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای در مدرسه کوثر ناحیه دو رشت اظهار کرد: در گذشته مردم به دلیل مشاغلی مانند کشاورزی و دامداری از سالم‌تری و عمر طولانی‌تری برخوردار بودند اما امروزه زندگی ماشینی منجر به مشکلات فراوانی شده است.

ایرج قربان نژاد با بیان اینکه هدف آموزش‌وپرورش ترغیب دانش آموزان به ورزش کردن است گفت: هدف آموزش‌وپرورش از المپیادها قهرمان‌پروری نیست بلکه توجه به ورزش برای سالم نگه‌داشتن جسم و روح دانش آموزان برای یادگیری بهتر است.

وی با ابراز خرسندی از افزایش ورزش کردن در میان دختران و زنان افزود: باید برنامه‌ریزی درازمدت برای ورزش داشته باشیم زیراکسی که از کودکی به‌صورت مستمر ورزش می‌کند دیگر نمی‌تواند آن را ترک کند.

دبستان دخترانه کوثر ناحیه دو رشت امسال میزبان اختتامیه المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای در رشته‌های بسکتبال، شطرنج، دومیدانی و سایر رشته‌های ورزشی بود که با حضور ۶۰ درصدی دانش آموزان برگزار شد.

هدف المپیاد درون مدرسه‌ای تقویت مهارت‌های اجتماعی دانش‌آموزان افزایش، مسؤولیت پذیری، قانون‌مداری و تقویت روحیه کار گروهی به‌منظور کشف استعداد دانش آموزان در رشته‌های ورزشی و بالا بردن سطح آمادگی جسمانی دانش آموزان، ایجاد  انگیزه و گرایش آنان به مدرسه، افزایش شادی و نشاط در دانش آموزان، افزایش روحیه مشارکت‌پذیری و تقویت ورزش همگانی از اهداف مهم این المپیادها آموزشی و ورزشی بود.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 47885

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر