رئیس هیئت جودو گیلان خبر داد

آغاز مسابقات جودو قهرمانی بانوان کشور به میزبانی رشت

رئیس هیئت جودو گیلان از آغاز رقابت‌های قهرمانی بزرگ‌سالان بانوان کشور در رشت و کسب یک نشان طلا و یک نشان نقره توسط جودوکاران گیلانی خبر داد.

آغاز مسابقات جودو قهرمانی بانوان کشور به میزبانی رشت

گیلان خبر: کامران پوریوسفی با اشاره به آغاز بیست و هفتمین دوره مسابقات جودو قهرمانی بانوان در رشت اظهار کرد: در این رقابت‌ها 170 جودوکار در قالب 24 تیم با یکدیگر رقابت کرده و نفرات برتر به اردوی تیم ملی بانوان کشورمان دعوت می‌شوند.

وی با بیان اینکه این رقابت‌ها در دو بخش انفرادی و تیمی برگزار می‌شود افزود: رقابت‌های تیمی برای نخستین بار در تاریخ رقابت‌های جودو بانوان کشورمان صبح آدینه نوزدهم بهمن‌ماه در سالن تختی مجموعه ورزشی شهید عضدی رشت می‌شود.

رئیس هیئت جودو گیلان با اشاره به برگزاری رقابت‌های انفرادی در هفت وزن تصریح کرد: در روز نخست مسابقات در سه وزن منفی 52 کیلوگرم، منفی 63 کیلوگرم و منفی 78 کیلوگرم، جودوکاران بانو با یکدیگر به رقابت پرداخته و فینالیست‌ها مشخص شدند.

پوریوسفی از صعود دو جودوکار گیلانی به فینال مسابقات در روز نخست خبر داد و افزود: سحر عابدین‌پور در وزن منفی 52 کیلوگرم با غلبه بر رقبای خود به فینال مسابقات راه یافت و در دیدار فینال با شکست مقابل طاهره آذرپیوند از کهکیلویه و بویراحمد به نشان برنز دست‌یافت، فاطمه شبانی از خراسانی رضوی و آرمینا بازافکن از همدان به مدال برنز مشترک در این وزن دست‌یافتند.

وی با اشاره به کسب طلای جودوکار گیلانی در وزن منفی 63 کیلوگرم گفت: نرگس اسدزاده در وزن منفی 63 کیلوگرم با غلبه بر زهرا نادری از چهارمحال و بختیاری به مدال طلا دست‌یافت، نادری سابقه عضویت در تیم ملی کوراش کشورمان را دارد، در این وزن زینب یزدان دوست از خراسان شمالی و محیا اکبری از خراسان رضوی به مدال برنز مشترک دست‌یافتند.

رئیس هیئت جودو گیلان با اذعان به دیدارهای جودوکار وزن منفی 78 کیلوگرم گیلان افزود: اکرم مصطفی‌پور با شکست مقابل مریم بربر از همدان به دیدار رپه‌َشارژ راه یافت و در دیدار رپه‌شارژ با شکست مقابل حدیث پلوهی دیگر جودوکاران همدانی به مقام پنجمی نائل آمد.

پوریوسفی با اشاره به نفرات برتر وزن منفی 78 کیلوگرم گفت: در این وزن مریم بربر از همدان و دیبا اکبری از آذربایجان شرقی به ترتیب به مدال طلا و نقره نائل‌آمده و مریم‌السادات هاشمی از یزد و حدیث پلوهی از همدان مدال برنز مشترک را کسب کردند.

وی از برگزاری چهار وزن دوم در روز دوم مسابقات خبر داد و گفت: رقابت‌های روز دوم در چهار وزن منفی 48 کیلوگرم، منفی 57 کیلوگرم، منفی 70 کیلوگرم و مثبت 78 کیلوگرم برگزار می‌شود، تیم بانوان گیلان از شانس خوبی برای قهرمانی در این مسابقات برخوردار بوده و با درخشش در این مسابقات، شاهد دعوت جودوکاران گیلانی به تیم ملی بانوان کشورمان خواهیم بود.

 بیست و هفتمین دوره رقابت‌های قهرمانی جودو بزرگ‌سالان بانوان کشور به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی کشورمان با شعار «چهل سال حضور سرافرازانه در عرصه‌های بین‌المللی بر اساس حکمیت، عزت و مصلحت» از امروز چهارشنبه به میزبانی سالن تختی مجموعه ورزشی شهید عضدی رشت آغازشده و روز جمعه نوزدهم بهمن‌ماه خاتمه می‌یابد.

 

 

منبع: فارس

کد مطلب: 47900

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر