امام‌جمعه رشت:

برهم زنندگان وحدت مردم در ۲۲ بهمن انقلابی نیستند

امام‌جمعه رشت با بیان اینکه ۲۲ بهمن متعلق به هیچ قشر سیاسی نیست گفت: ۲۲ بهمن متعلق به‌کل ملت ایران و با داشتن هر علاقه سیاسی است و هرکسی وحدت مردم را در ۲۲ بهمن برهم بزند انقلابی نیست.

برهم زنندگان وحدت مردم در ۲۲ بهمن انقلابی نیستند

گیلان خبر: آیت‌الله رسول فلاحتی ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه رشت در مصلای این شهر با اشاره به بیعت همافران با امام خمینی (ره) در نوزدهم فروردین سال 57 اظهار کرد: بیعت همافران با امام و رشادت‌های این دلاورمردان در دوران دفاع مقدس باعث نابودی دشمنان انقلاب اسلامی شد.

وی با اشاره به اینکه امروز بزرگ‌ترین دوره طلایی ملت ایران است گفت: در تمام دوران تاریخ ایران اسلامی و تمام دوران تاریخ دنیا تنها کشوری در مقابل قدرت پوشالی آمریکا ایستاده، ملت ایران است.

خطیب جمعه رشت با بیان اینکه جوانان باید تاریخ ایران را خوب بخوانند افزود: در تاریخ چند هزارساله ایران هیچ دوره‌ای به‌مانند اقتدار امروز نبوده است و بی‌تردید ذلت‌بارترین دوران در تاریخ ایران در دوران پدر و پسر شاهنشاهی بوده است.

وی پدر و پسر پهلوی را بی‌کفایت، بی‌درایت و بی‌عرضه دانست و افزود: امروز ولایت‌فقیه مقتدر ایران اسلامی وحدت و آیین اسلامی را در کشور ما حکم‌فرما کرده است.

فلاحتی با اشاره به اینکه در دنیای امروز که مستکبران جهان علیه بشریت حکم‌فرمائی می‌کنند اما ما شاهد عطوفت رهبری هستیم گفت: علی‌رغم وجود برخی مشکلات در کشور، هیچ‌وقت مسؤولان مان را با مسؤولان فاسد کشورهای مستکبر مقایسه نمی‌کنیم.

وی با تأکید بر اینکه ۲۲ بهمن متعلق به هیچ قشر سیاسی نیست بیان کرد: ۲۲ بهمن متعلق به‌کل ملت ایران و با داشتن هر علاقه سیاسی است و هرکسی وحدت مردم را در ۲۲ بهمن برهم بزند انقلابی نیست و باید بداند که ملت با او برخورد خواهند کرد.

امام‌جمعه رشت با اشاره به اینکه ناکام گذاشتن دشمنان از دستاوردهای انقلاب اسلامی است افزود: حضور مردم در بزنگاه‌های تاریخ باعث شکست دشمنان ما شده است.

فلاحتی با بیان اینکه انقلاب اسلامی با مقاومت مردم ایران در مقابل تحریم‌های اقتصادی دشمنان ایستاد گفت: مردم ما در کنار رهبری هستند و ملت ما حکومت مردم‌سالار دینی را به‌کل دنیا نشان دادند و دشمن در ۲۲ بهمن حضور نسل چهارم انقلاب را خواهد دید.

خطیب جمعه رشت با بیان اینکه ویژگی‌های تربیت اسلامی در مطالب بزرگان اسلام موجود است اظهار کرد: تربیت اسلامی تربیتی است که اگر جوامع اسلامی به آن عمل کنند جامعه‌ای مطلوب خواهیم داشت.

وی با اشاره به ویژگی‌های فراوان تربیت اسلامی افزود: تربیت اسلامی منطبق با فطرت انسان است و از آغاز تشکیل نطفه در رحم مادر تا زمان مرگ، تربیت انسان با فطرت او هماهنگ است.

امام‌جمعه رشت با بیان اینکه حجابی را که اسلام مطرح می‌کند با فطرت زن ارتباط دارد گفت: وقتی زن حجاب خود را رعایت نمی‌کند با این کار از فطرت خود فاصله می‌گیرد.

فلاحتی با اشاره به اینکه در برخی از کشورهای غیرمسلمان از دستورات اسلامی پیروی می‌کنند بیان کرد: رسالت پیامبر اسلام در بسیاری از کشورها وجود دارد و مردم بسیاری از کشورها با پیاده کردن تربیت اسلامی در جامعه به دنبال رسیدن به فطرت انسانی هستند.

وی با بیان اینکه پیامبر با تبلیغ در تلاش بود که انسان‌ها را به فطرت خودشان بازگرداند خاطرنشان کرد: پیامبر اکرم (ص) با تبلیغ می‌خواست که مردم را از اشتباهاتی که انجام داده‌اند آشنا کند و فطرت انسانی را به آن‌ها بازگرداند زیرا تمامی انسان‌ها در بدو تولد فطرت خداپرستی را دارند.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 47940

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر