تجلیل از نویسنده برتر حوزه حجاب و خانواده کشور در رشت

مراسم تجلیل از نعیمه اسلاملو، نویسنده برتر حوزه حجاب و خانواده کشور، در قالب طرح چهل قلم پیش از ظهر امروز در سالن اجتماعات سازمان آتش‌نشانی کلان‌شهر رشت برگزار شد.

تجلیل از نویسنده برتر حوزه حجاب و خانواده کشور در رشت

گیلان خبر: مراسم تجلیل از خانم نعیمه اسلاملو، نویسنده برتر حوزه حجاب و خانواده کشور، در قالب طرح چهل قلم پیش از ظهر امروز در سالن اجتماعات سازمان آتش‌نشانی کلان‌شهر رشت برگزار شد.

نویسنده برتر حوزه حجاب و خانواده کشور با بیان اینکه دغدغه اصلی من برای حضور در عرصه کتاب روشنگری برای بانوان بود اظهار کرد: با مشاهده تلاش ضدانقلاب برای تخریب وجه زن در کشور، انگیزه‌ام برای کتاب نوشتن بیشتر شد.

نعیمه اسلاملو با اشاره به اینکه همواره در جامعه اسلامی به زنان اهمیت داده‌شده است بیان کرد: اسلام همیشه برای زنان ارزش قائل شده است.

وی با بیان اینکه هر کتابی را برای هر قشری نمی‌نویسیم گفت: برخی از کتاب‌های ما مخصوص خانواده‌ها و متولیان فرهنگی است و برخی دیگر از کتاب‌ها مخصوصاً نوجوانان و جوانان است.

نویسنده برتر حوزه حجاب و خانواده کشور با اشاره به اینکه زندگی‌نامه برخی از شهدا به شکل روایت در برخی از کتاب‌های من موجود است تصریح کرد: آثار من در شبکه‌های اجتماعی نیز موجود است و مخاطبان می‌توانند استفاده کنند.

اسلاملو با بیان اینکه در دوران دانشگاه حس خوبی از ادبیات غرب نداشتم گفت: پس از حس کنجکاوی در دانشگاه به دنبال این رفتم که زن ایرانی مسلمان دستش پر است و دست زن غربی خالی است.

وی با اشاره به اینکه جایگاه زن ایرانی در دنیا بسیار بالا است بیان کرد: دنیا باید بداند که اسلام هیچ محدودیتی برای زنان ندارد و غرب در حال دروغ‌پراکنی در دنیا است.

مسؤول آستان قدس رضوی در استان گیلان نیز با بیان اینکه یکی از شاخصه‌های معنوی جامعه توجه به کتاب‌خوانی است اظهار کرد: علما صاحبان نور هستند و در قرآن بیان‌شده که برای هر ورق از کتابی که ارزشمند است ثواب در نظر گرفته‌شده است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سعید مهدوی با اشاره به اینکه در دین ما به فواید کتاب‌خوانی خوب اشاره‌شده بیان کرد: اگر یک مؤمن یک ورق کتاب برای خدا بنویسد در نظر خداوند ارزش والایی دارد.

وی با اشاره به اینکه برخی از کتاب‌ها می‌توانند در زندگی مردم تأثیرگذاری بالایی داشته باشند گفت: به همین دلیل است که تأکیدداریم که باید از نویسندگان متعهد و ارزشی حمایت شود تا تعداد کتاب‌های تأثیرگذار در جامعه افزایش پیدا کند.

مسؤول آستان قدس رضوی در استان گیلان با اشاره به اینکه فرهنگ کتاب‌خوانی درزمینهٔ تحکیم جامعه می‌تواند قدم بردارد تصریح  کرد: سپاه قدس گیلان همواره درزمینهٔ کتاب و کتاب‌خوانی با ما همکاری داشته و اداره کل کتابخانه‌های استان گیلان نیز همواره جهت ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی در جامعه و خانواده برنامه دارد.

مدیرکل اداره کل کتابخانه‌های عمومی گیلان با بیان اینکه در گیلان آمار کتاب‌خوانی رو به رشد است گفت: از برنامه‌های نهاد کتابخانه استان قرار دادن کتاب در سبد خانواده است و کتاب‌خوان کردن کودکان جزو برنامه‌های ما است تا نسل آینده ما کتاب‌خوان شوند و کتاب‌خوان کردن مادران نیز از دیگر برنامه‌های ما است.

پریسا کرمی با اشاره به برگزاری کارگاه‌های های شخصی و فردی برای مخاطبین بیان کرد: علاقه‌مندان می‌توانند در این کارگاه‌ها حضور پیدا کنند و در تلاشیم که دانش آموزان میزان مطالعه خود را بالا ببرند.

وی با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین کارهای کتاب داران معرفی کتاب خود به مخاطب است افزود: مخاطب نباید با دست‌خالی از کتابخانه‌ها خارج شود و باید به مخاطبان موضوع‌های کتاب‌ها را معرفی کنیم و باید قفسه‌ها باز باشند تا مخاطب راحت کتاب مدنظر خود را پیدا کند.

مدیرکل اداره کل کتابخانه‌های عمومی گیلان با بیان اینکه شیوه کتاب‌خوانی در کشور تغییر کرده است گفت: شیوه کتاب‌خوانی تغییر کرده و با توجه به آمار مطالعه در کتابخانه‌ها، لذت خواندن کتاب کاغذی جایگاه خود را دارد.

در انتهای این مراسم از نعیمه اسلاملو، نویسنده برتر حوزه حجاب و خانواده کشور توسط اداره کل کتابخانه‌های استان گیلان، سپاه قدس گیلان و شورا شهرداری کلان‌شهر رشت تجلیل شد.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 48003

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر