مدیر شرکت خدمات حمایتی جهاد کشاورزی گیلان:

قیمت کودهای شیمیایی افزایش نمی‌یابد

مدیر شرکت خدمات حمایتی جهاد کشاورزی گیلان با تأکید بر عدم‌تغییر قیمت کودهای شیمیایی نسبت به سال گذشته گفت: کودهای شیمیایی قابل‌توزیع در استان گیلان فسفات، ازت و پتاس است که خوشبختانه کشاورزان می‌توانند بدون هیچ تغییر قیمتی کودهای موردنظر را در ۱۳۷ کارگزار تعاونی روستایی تهیه کنند.

قیمت کودهای شیمیایی افزایش نمی‌یابد

گیلان خبر: صالح محمدی ظهر امروز در نشست خبری با بیان اینکه برای بهتر شدن وضعیت کاشت برنج در استان گیلان بذرهای جدیدی را به کشاورزان می‌دهیم اظهار کرد: شغل اصلی و مهم مردم گیلان کشاورزی و برنج‌کاری است که برای رفاه حال شالی‌کاران در سال جدید تصمیم بر این شد که سه نوع بذر جدید و اصلاح‌شده به شالی‌کاران داده تا بتوانند بهترین نوع برنج را کاشته و در اختیار مردم قرار دهند.

وی با اشاره به اینکه این سه نوع بذر جزو بهترین بذرهای کاشته شده می‌باشند گفت: هرچه وضعیت شالی‌کاران در استان گیلان خوب باشد وضعیت بازار هم خوب می‌شود که برای انجام این کار سه نوع بذر هاشمی، گیلانه و خزر در اختیار کشاورزان قرار داده‌شده است.

مدیر شرکت خدمات حمایتی جهاد کشاورزی گیلان با اذعان به اینکه نقش شرکت‌های توزیع کودهای شیمیایی بسیار مهم می‌باشد تصریح کرد: اگر می‌خواهیم کشاورزان ما بهترین نوع کاشت برنج را در کشور داشته باشند باید شرکت تأمین و توزیع کودهای شیمایی قبل از شروع سال زراعی جدید نسبت به تأمین آن اقدام کنند.

محمدی با تأکید بر عدم‌تغییر قیمت کودهای شیمیایی نسبت به سال گذشته بیان کرد: کودهای شیمیایی قابل‌توزیع در استان گیلان فسفات، ازت و پتاس است که خوشبختانه کشاورزان می‌توانند بدون هیچ تغییر قیمتی کودهای موردنظر را در ۱۳۷ کارگزار تعاونی روستایی تهیه کنند.

وی با بیان اینکه کشاورزان نباید نگران کمبود کودهای شیمیایی باشند افزود: با تلاش مسؤولین و با تمهیدات انجام‌شده اندیشیده شده کودهای شیمیایی به‌اندازه کافی در انبارهای شرکت حمایتی جهاد کشاورزی ذخیره‌سازی شده و هیچ نگرانی از این بابت وجود ندارد.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 48143

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر