تشکیل کمپینگ «نه به چهارشنبه‌سوری خطرناک» در رشت

در هشتادمین جلسه کمیسیون بهداشت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای رشت پیرامون تشکیل کمپینگ (نه به چهارشنبه‌سوری خطرناک) در رشت به‌منظور فرهنگ‌سازی در راستای پیشگیری از بروز اتفاقات تلخ در چهارشنبه آخر سال بحث و گفت‌وگو شد.

تشکیل کمپینگ «نه به چهارشنبه‌سوری خطرناک» در رشت

گیلان خبر: رئیس کمیسیون بهداشت و محیط‌زیست شورای شهر عصر امروز در هشتادمین جلسه کمیسیون بهداشت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای رشت در ساختمان شورا با اشاره به اینکه واحدهای خدمات رسان شهرداری در روزهای پایانی سال با فشار کاری مضاعفی مواجه هستند، اظهار کرد: ضمن قدردانی از تلاش‌های شبانه‌روزی این مجموعه امیدوارم با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده فضای شهری برای استقبال از بهار برای شهروندان و گردشگران به نحو شایسته‌ای مهیا باشد.

فاطمه شیرزاد با اشاره به بررسی بودجه پیشنهادی پنج سازمان شهرداری رشت در چندین جلسه از کمیسیون بهداشت و محیط‌زیست شورا تصریح کرد: طی چند جلسه بودجه سازمان‌هایی ازجمله پسماند، آتش‌نشانی، آرامستان، سیما و منظر و میدان‌ها میوه و تره‌بار شهرداری رشت بررسی شد.

وی به تشکیل کمپینگ «نه به چهارشنبه‌سوری خطرناک» و آماده‌باش 300 آتش‌نشان در چهارشنبه آخر سال اشاره کرد و گفت: امیدوارم با تمهیدات انجام‌شده چهارشنبه آخر سال بی‌خطری در رشت داشته باشیم.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط‌زیست شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه در سازمان آرامستان در بخش ماده ۱۷ همه‌ساله تخفیفاتی برای افراد بی‌بضاعت و تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی در نظر گرفته می‌شود، افزود: این تخفیفات باید در سال ۹۸ نیز موردتوجه بوده و امیدوارم پروژه‌های نیمه‌تمام سازمان به‌زودی تکمیل و به بهره‌برداری برسد.

شیرزاد با اشاره به ایجاد بازارچه در شهر رشت بیان کرد: فعال شدن این بازارچه‌ها در سال ۹۸ جزو الزامات سازمان میدان‌های میوه و تره‌بار بوده و برای احداث ساختمانی جدید برای این سازمان نیز رایزنی‌هایی با واحد بودجه شهرداری انجام‌شده و انتظار داریم این ساختمان در دو بخش اداری و تجاری احداث شود.

وی با اشاره به عرضه میوه در ۱۷ نقطه رشت گفت: سیب و پرتقال در ۱۷ نقطه رشت به‌منظور تسهیل بخشیدن به تهیه میوه شب عید برای شهروندان عرضه می‌شود.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط‌زیست شورای اسلامی شهر رشت به پرداخت عیدی و مزایای کارگران شرکتی شهرداری رشت اشاره کرد و‌ افزود: این مهم باید در اولویت بوده و به پیمانکاران تأکیدات لازم در این باره انجام شود.

شیرزاد با تأکید به اهمیت فرهنگ‌سازی در حوزه پسماند تصریح کرد: تعامل با سازمان‌های مردم‌نهاد در قالب برنامه‌های مشارکتی، ارائه آموزش در مدارس، احداث زباله‌سوز، ساماندهی سراوان، فرهنگ‌سازی در راستای کاهش تولید زباله، اتمام پروژه تصفیه‌خانه شیرابه سراوان ازجمله مباحثی است که سازمان پسماند باید در سال ۹۸ به آن توجه بیشتری داشته باشد.

وی فرهنگ‌سازی در راستای حذف پلاستیک را از دیگر ضروریات شهر رشت عنوان کرد و افزود: توزیع ساک پارچه‌ای نان در نانوایی‌ها ازجمله برنامه‌هایی است که در این در راستا می‌تواند تأثیرگذار باشد.

علیپور: عیدی کارگران پیش از عید پرداخت شود

عضو کمیسیون بهداشت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای اسلامی رشت نیز با اشاره به اینکه مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی در جلسه‌ای اعلام کرده بود که برخی از نیروهای این سازمان در مجموعه‌های دیگر شهرداری رشت مشغول فعالیت هستند، اظهار کرد: افرادی که درگذشته در قالب نیروهای آتش‌نشانی جذب شهرداری رشت شده‌اند نباید در واحدهای دیگر به فعالیت بپردازند.

محمدحسن علیپور با تأکید بر اقدام به موقع سرپرست شهرداری رشت نسبت به فعالیت افرادی که با ابلاغ نیروی آتش‌نشان در واحدهای دیگر شهرداری مشغول فعالیت هستند، افزود: در صورت بازگشت این افراد به سازمان آتش‌نشانی مشکل کمبود نیرو در این سازمان برطرف می‌شود.

وی به پرداخت عیدی کارگران فضای سبز و رفت‌وروب اشاره کرد و گفت: عیدی و مزایای کارگران باید پیش از اتمام سال پرداخت شود و هیچ عذری در این باره پذیرفتنی نیست.

عاقل منش: تأکید بر به روز رسانی پرداخت حقوق و مزایای کارگران شهرداری رشت

عضو دیگر کمیسیون بهداشت و محیط‌زیست شورای رشت نیز در جلسه امروز کمیسیون بهداشت شورا با اشاره به اینکه عدم نقدینگی در شهرداری رشت موجب بروز مشکلاتی شده، اظهار کرد: یقیناً با تلاش و همدلی می‌توانیم مشکلات را پشت سر گذاشته و با افزایش حضور سرمایه‌گذاران در رشت شاهد رونق بیشتری در این شهر باشیم.

محمدحسن عاقل منش با تأکید بر به روز رسانی پرداخت حقوق و مزایای کارگران شهرداری رشت در روزهای آخر سال افزود: مدیران شهرداری شرکت‌های پیمانکاری را به پرداخت حقوق و مزایای پایان سال کارگران شهرداری رشت در اسرع وقت ملزم کنند.

افزایش 7 درصدی بودجه آرامستان شهرداری رشت

مدیرعامل سازمان آرامستان شهرداری رشت نیز در این جلسه با اشاره به بودجه این سازمان در سال ۹۸ اظهار کرد: بودجه سازمان آرامستان شهرداری رشت در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ حدود هفت درصد افزایش داشته است.

سهراب راست‌گو با بیان اینکه در ورودی دولت‌آباد قصد ایجاد یک کمپ اسکان موقت برای مسافران را داریم، افزود: بودجه سال ۹۸ سازمان آرامستان دوازده میلیارد و ۲۶۵ میلیون تومان پیشنهاد داده‌شده است.

کمبود نیرو در سازمان آتش‌نشانی شهرداری رشت

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری رشت نیز در جلسه امروز با اشاره به بودجه پیشنهادی سال ۹۸ سازمان آتش‌نشانی شهرداری رشت اظهار کرد: بودجه سال ۹۸ سازمان آتش‌نشانی در مقایسه با سال ۹۷ حدود پنج درصد افزایش داشته است.

بابک رمضانی با بیان اینکه خرید تجهیزات آتش‌نشانی، بازسازی ایستگاه‌های آتش‌نشانی ازجمله اهداف سازمان در سال ۹۸ است، افزود: بودجه سال ۹۸ سازمان آتش‌نشانی شهرداری رشت 41 میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان پیشنهاد داده‌شده است.

وی به کمبود نیرو در سازمان آتش‌نشانی شهرداری رشت اشاره کرد و گفت: در صورت آغاز به کار ایستگاه‌های آتش‌نشانی واقع در مسکن مهر و غیره با مشکل کمبود نیرو مواجه هستیم و انتظار داریم این مهم در بودجه سال ۹۸ موردتوجه باشد.

نظری مدیرعامل سازمان میدان‌ها میوه و تره‌بار و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری رشت نیز در این جلسه بودجه پیشنهادی این سازمان برای سال ۹۸ را سه میلیارد و 500 میلیون تومان اعلام و اظهار کرد: بودجه پیشنهادی سال ۹۸ این سازمان نسبت به سال ۹۷ حدود هفت درصد افزایش پیداکرده است.

مدیرعامل سیما، منظر و فضای سبز شهرداری رشت نیز با اشاره به اینکه پیگیری‌های ریاست کمیسیون بهداشت و محیط‌زیست شورای شهر موجب دلگرمی پرسنل سازمان است، اظهار کرد: سازمان در تلاش است تا با ایجاد خزانه گل و گیاه در مجموعه سازمان نسبت به کاهش هزینه خرید گل و گیاه اقدام کند.

سجاد محجوب با بیان اینکه با پیمانکاران طرف قرارداد سازمان صحبت‌هایی مبنی بر پرداخت حقوق و مزایای پایان سال کارگران انجام‌شده است، گفت: سازمان صورت‌وضعیت پرداختی‌های پایان سال را نیز به واحد مالی شهرداری ارائه کرده است.

وی به بودجه پیشنهادی این سازمان در سال ۹۸ اشاره کرد و افزود: بودجه پیشنهادی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری رشت در سال ۹۸ مبلغ 19 میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان پیشنهاد داده‌شده است.

مدیرعامل سیما، منظر و فضای سبز شهرداری رشت با اشاره به مباحث پیرامون نصب چادرهای مسافرتی در ایام نوروز در رشت بیان کرد: گردشگران می‌توانند در دو محل مشخص آب آسیاب در ورودی جاده تهران و پارک ملت نسبت به نصب چادرهای مسافرتی اقدام کنند.

مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه بودجه پیشنهادی سازمان ۱۴ میلیارد تومان است، اظهار کرد: از مجموع این بودجه پنج میلیارد و 500 میلیون تومان جاری و هشت میلیارد و 500 میلیون تومان عمرانی است.

علیرضا حاجی پور به وضعیت سرویس‌های بهداشتی سطح رشت اشاره کرد و گفت: ۱۷ سرویس بهداشتی در محلاتی ازجمله زرجوب، داخل بازار، سبزه‌میدان، لب آب و رودباری تحت نظارت سازمان پسماند قرار دارد.

بودجه پنج سازمان آرامستان، آتش‌نشانی، پسماند، سیما و منظر و میدان‌ها میوه و تره‌بار و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری رشت در جلسه امروز کمیسیون بهداشت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای رشت بررسی و تصویب شد.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 48180

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر