راه اندازی ۴ کانون بسیج اساتید در دانشگاههای گیلان

رئیس سازمان بسیج اساتید گیلان از راه اندازی ۴ کانون جدید بسیج اساتید در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی این استان خبر داد.

راه اندازی ۴ کانون بسیج اساتید در دانشگاههای گیلان

گیلان خبر : محمدمهدی نیازمند با بیان اینکه 26 کانون بسیج اساتید در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی استان فعال است، اظهار کرد: 4 کانون بسیج اساتید در دانشگاه های گیلان به زودی راه اندازی می شود.

وی افزود: کانون بسیج اساتید در دانشگاه جامع علمی کاربردی گیلان، سما، آزاد اسلامی سیاهکل و آستانه اشرفیه در شرف تأسیس رسمی و فعالیت است.

رئیس سازمان بسیج اساتید گیلان با اشاره به فعالیت یک هزار و 200 استاد بسیجی در دانشگاه های گیلان، افزود: این تعداد از اساتید بسیجی اعضای هیئت های علمی و مدرسان مراکز آموزش عالی گیلان هستند.

نیازمند با اشاره به تشکیل حلقه های علمی بسیج اساتید در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی، خاطرنشان کرد: ارتباط استاد و دانشجو به طور معمول در طول یک ترم است و پس از پایان ترم این ارتباط نیز قطع می‌شود که با تشکیل حلقه‌های علمی ارتباط استاد با دانشجو پایدار می ماند.

وی با بیان اینکه سازمان بسیج اساتید گیلان با توجه به تعامل گسترده مسئولان دانشگاه‌ها بهترین عملکرد را در این سطح دارد، افزود: مبحث تعامل استاد و دانشجو و دانشجو پروری از محورهای اصلی سازمان بسیج اساتید است.

رئیس سازمان بسیج اساتید گیلان، با بیان اینکه ارتباط ترمی نمی‌تواند تاثیر گذاری مطلوبی در پرورش دانشجویان داشته باشد، تصریح کرد:  فراهم کردن محیط مناسب علمی و ارتقای بستر فرهنگی، استعدادیابی، پرورش اندیشه و تربیت نیروهای همطراز انقلاب از مهم‌ترین اهداف تشکیل این حلقه‌ها است.

نیازمند، شناسایی و جذب نخبگان و جلب همکاری آنان در راستای نیازهای کشور از طریق ارتباط علمی و معنوی آنان با اساتید در موضوعات تخصصی و تقویت و تعامل صحیح علمی و فکری در موضوعات تخصصی بین اساتید و دانشجویان در راستای تحقق جهاد علمی را از اهداف تشکیل حلقه های علمی بسج اساتید عنوان کرد.

وی، تقویت بنیه علمی و اعتقادی و پرورش مهارت های فردی و اجتماعی دانشجویان،شناسایی و پرورش استعدادهای خلاق و هدایت نخبگان به سمت رفع نیازهای تخصصی و فراهم نمودن بستر ارتقاء بصیرت و حقیقت جویی را از دیگر اهداف تشکیل حلقه های علمی بسج اساتید عنوان کرد.

کد مطلب: 496

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر