برگزاری مراسم ویژه هفته وحدت در اسالم

عضو شورای بخش اسالم از برگزاری مراسم ویژه هفته وحدت در اسالم خبر داد.

برگزاری مراسم ویژه هفته وحدت در اسالم

به گزارش گیلان خبر به نقل از فارس؛ در گفتگویی با محمد هاشمی با اشاره به برنامه‌ریزی برای هفته وحدت در اسالم اظهار کرد: تالش منطقه‌ای شیعه و سنی‌‌نشین است و مردم مسلمان در کنار یکدیگر با وحدت کامل زندگی می‌کنند و با چراغانی کردن و آذین‌بندی خیابان‌ها و معابر ویژه ایام 12 تا هفدهم ربیع‌الاول ارادت خود را به پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق(ع) نشان می‌دهند.

وی اختلاف‌افکنی بین مسلمانان را هدف مهم استکبار عنوان کرد و گفت: ایجاد تفرقه و اختلاف بین صفوف مسلمانان هدف استکبار و عوامل آن بوده و وحدت بین مسلمانان توطئه‌های آنها را خنثی کرده است.

عضو شورای بخش اسالم از برپایی جشن‌ها در مساجد، تکایا و هیئت‌های مذهبی همزمان با فرارسیدن هفدهم ربیع‌الاول سالروز میلاد پیامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) توسط مردم اهل سنت و شیعه تالشی خبر داد.

وی تصریح کرد: اجرای برنامه‌های سنتی مولودی‌خوانی و مداحی، سخنرانان و خطیبان شیعه و اهل سنت منطقه از جمله دیگر برنامه‌های ویژه هفته وحدت در اسالم است.

هاشمی با اشاره به اینکه شیعه و اهل سنت در اسلام ریشه‌ای یک‌هزار و 100 ساله دارد، خاطرنشان کرد: این سابقه از صدر اسلام وجود داشته است اما فرقه‌های ضاله و دست‌ساخته استکبار می‌خواهند بین مسلمانان تفرقه ایجاد کنند.

وی وحدت و یکپارچگی مسلمانان را موجب بقای دین اسلام و حکومت‌های مبتنی بر اسلام دانست و یادآور شد: وحدت بین امت اسلامی موجب فتح قله‌های رشد و ترقی در تمام زمینه‌های علمی، فرهنگی و سیاسی در جهان می‌شود.

کد مطلب: 5831

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر