آخرین آمار از تلفات جاده ای دراستان سرسبز گیلان

رئیس پلیس راه گیلان گفت: تلفات ناشی از تصادفات جاده‌ای در اردیبهشت ماه سال جاری کاهش ۲۷ درصدی داشته است.

آخرین آمار از تلفات جاده ای دراستان سرسبز گیلان

گیلان خبر: رئیس پلیس راه گیلان گفت: تلفات ناشی از تصادفات جاده‌ای در اردیبهشت ماه سال جاری کاهش ۲۷ درصدی داشته است.

به گزارش گیلان خبر سرهنگ مهیار رستگار، رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی گیلان با تصریح اینکه اقدامات فرهنگی و انتظامی مؤثر پلیس راه در اردیبهشت ماه موجب کاهش تصادفات شد، گفت: این اقدامات موجب کاهش 27 درصدی تلفات ناشی از حوادث جاده‌ای نسبت به مدت مشابه سال قبل شد.


وی با اشاره به اینکه از ابتدای سال 93 تاکنون تلفات ناشی از تصادفات نیز کاهش 14 درصدی داشته است، افزود: 400 فقره تصادف مهم در جاده‎های استان طی این مدت رخ داده است.

 

رستگار ادامه داد: بر اثر این حوادث، 700 نفر مجروح و 35 نفر نیز جان خود را از دست دادند که نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش 27 درصدی را شاهد هستیم.


وی با اشاره به اینکه طی یک ماه گذشته 13 انسان بی‌گناه کمتر کشته شدند، تصریح کرد: کاهش کشته شدگان تصادفات جاده‌ای ناشی از رعایت مقررات توسط رانندگان و هم استانی‌ها بوده و همچنین برخورد قاطع پلیس راه استان با تخلفات رانندگی را نمی‌توان در کاهش تصادفات گیلان نادیده گرفت.


رئیس پلیس راه استان گیلان با اشاره به اینکه طی دو ماه سپری شده از فصل بهار 72 هزار راننده متخلف برابر مقررات اعمال قانون شدند، گفت: یک هزار و 800 دستگاه موتورسیکلت و سه هزار و 500 دستگاه خودرو نیز به علت ارتکاب به تخلفات حادثه ساز در دو ماه گذشته از سال توقیف شدند.


وی عمده تخلفات کنترل شده توسط پلیس راه، را تخلفات حادثه ساز اعلام کرد و خاطرنشان کرد: بی تردید کاهش تصادفات و تلفات از آغاز فصل بهار به سبب هدفگیری دقیق و برخورد شدید و بدون اغماض پلیس راه با رانندگان حادثه ساز بوده است.

 

کد مطلب: 601

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر