معاون دادسرای مرکز گیلان

کمیته حقوقی مبارزه با قاچاق کالا در گیلان تشکیل می‌شود

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادسرای عمومی و انقلاب مرکز گیلان گفت: برای نخستین بار کمیته حقوقی مبارزه با قاچاق کالا در گیلان تشکیل می‌شود.

کمیته حقوقی مبارزه با قاچاق کالا در گیلان تشکیل می‌شود

به گزارش گیلان خبر: اسرافیل ملکی معاون دادسرای مرکزی گیلان با بیان اینکه دادستانی مرکز گیلان مبارزه با قاچاق کالا و ارز را تشدید می‌کند، اظهار داشت: دادستانی در قالب سیاست‌ها و برنامه‌های پیشگیری از وقوع جرم، آمادگی لازم را برای حضور در اینگونه نشست‌ها دارد.
وی با بیان اینکه مبارزه با فساد و پیشگیری از وقوع جرم از تأکیدات مقام معظم رهبری به دستگاه قضا و سایر دستگاه‌های اجرایی کشور است، افزود: تلاش کرده‌ایم تا در حوزه حقوق شهروندی برنامه‌های فرهنگی و آموزشی را اجرا کنیم.
معاون پیشگیری از وقوع جرم دادسرای عمومی و انقلاب رشت، با اشاره به اینکه پیشگیری از وقوع جرم دارای پیچیدگی‌های زیادی است، گفت: قانون‌گذار قوانین بسیار روشنی را برای برخورد با جرایم مشخص کرده است.
ملکی با بیان اینکه در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز فعالیت‌های خوبی در گیلان برنامه‌ریزی شده است، تصریح کرد: برای نخستین بار کمیته حقوقی مبارزه با قاچاق کالا در گیلان تشکیل می‌شود.
وی با اشاره به اینکه دستگاه قضایی یک قوه بازدارنده و برخورد کننده با جرم است، اظهار داشت: در حوزه پیشگیری از وقوع جرم علمی و راهبردی عمل می‌کنیم و در این زمینه مشارکت دستگاه‌های اجرایی ضروری است.
معاون پیشگیری از وقوع جرم دادسرای عمومی و انقلاب مرکز گیلان تأکید کرد: پیشگیری از وقوع جرم و جرائم به تنهایی حاصل نمی‌شود و فرهنگ‌سازی بهترین روش و راهکار در این حوزه تخصصی است.
ملکی با بیان اینکه بر اساس اصل 167 قانون اساسی، از وظایف دستگاه قضا رسیدگی به احقاق حقوق عامه مردم است، گفت: ائمه جمعه و جماعات نقش محوری را در حوزه فرهنگ‌سازی برعهده دارند./تسنیم

کد مطلب: 6489

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر