بی‌سوادی گیلان تا پایان برنامه پنجم به صفر می‌رسد

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش گیلان درصد باسوادی این استان را بیش از 95 درصد عنوان کرد و گفت: پیش‌بینی می‌شود بی‌سوادی گیلان تا پایان برنامه پنجم توسعه به صفر برسد.

بی‌سوادی گیلان تا پایان برنامه پنجم به صفر می‌رسد

به گزارش گیلان خبر به نقل از فارس علی حسین‌زاده صبح امروز در حاشیه آغاز مراسم تجلیل از فعالان عرصه سوادآموزی گیلان به  اظهار کرد: گیلان از استان‌های باسواد کشور است.

وی با بیان اینکه شاخص باسوادی گیلان بیش از 95 درصد است، تصریح کرد: در سرشماری سال 90 و برآوردهای سال 93 به تفکیک گروه سنی و مناطق جغرافیایی درصد باسوادی گیلان در گروه سنی 10 تا 49 سال 95.01 درصد بوده است.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش گیلان با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود بی‌سوادی این استان تا پایان برنامه پنجم توسعه به صفر برسد، خاطرنشان کرد: بر همین اساس اقدام‌هایی مبنی بر ریشه‌کنی بی‌سوادی در استان اجرایی شده است.

وی اجرای طرح‌های باسوادی اولیای بی‌سواد دانش‌آموزان در گروه سنی 10 تا 49 ساله، طرح باسوادی کودکان و نوجوانان 10 تا 20 ساله و طرح انسداد مبادی بی‌سوادی را از جمله اقدام‌ها عنوان کرد.

حسین‌زاده یکی از مشکلات اساسی را عدم استقبال بی‌سوادان برای حضور در فعالیت‌های سوادآموزی ذکر کرد و یادآور شد: عمده این افراد در روستاها هستند و تلاش ما ریشه‌کنی بی‌سوادی در تمام مناطق استان در گروه سنی 10 تا 49 ساله است.

وی با بیان اینکه از 15 هزار و 871 نفر اولیای فاقد سواد دانش‌آموزان، 7 هزار و 499 نفر شناسایی شدند، تعداد بی‌سوادان گیلان را 37 هزار و 369 نفر ذکر کرد.

کد مطلب: 6493

 • maedeh
  0
  0
  پاسخ

  صادرات صنوبر صومعه سرا به عراق
  varannews.ir

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر