معارفه نماینده جدید ولی فقیه درسپاه قدس گیلان

حجت الاسلام معتمد نماینده جدید مقام معظم رهبری در سپاه قدس گیلان در مراسمی معرفی گردید.

معارفه نماینده جدید ولی فقیه درسپاه قدس  گیلان

گیلان خبر :مراسم معارفه نماینده ولی فقیه در سپاه قدس گیلان  در سپاه قدس گیلان برگزار شد.در این مراسم حجت الاسلام معتمد به عنوان نماینده جدید ولی فقیه در سپاه قدس گیلان معرفی و از زحمات حجت الاسلام محسن زاده تقدیر شد.

به گزارش گیلان خبر حجت‌الاسلام والمسلمین علی سعیدی نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم تودیع و معارفه مسئول نمایندگی‌ ولی‌فقیه در سپاه قدس استان گیلان، با گرامیداشت یاد و خاطره هشت‌هزار شهید گیلانی، اظهار داشت: امروز ایران اسلامی به‌برکت خون پاک شهدا و ولایت‌مداری ملت حضور قدرتمند و اثرگذاری در منطقه و جهان دارد.

حجت‌الاسلام ‌سعیدی رابطه حق و قدرت را مورد تحلیل قرار داد و تصریح کرد: ممکن است در جایی قدرت و عوامل تولید قدرت هم باشد ولی معیارهای حق از هم جدا باشند.

وی با بیان اینکه سه نظریه در این زمینه مطرح است، افزود: در نظریه نخست قدرت ذاتاً ارزش دارد و هرکس به قدرت دست یابد مشروعیت دارد، در این نظریه قدرت همان حق است، برخی از فلاسفه می‌گویند اگر کسی از طریق کودتا به قدرت رسید آن قدرت مشروع است.

نماینده‌ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به سومین عامل زایش قدرت به‌تعبیر امام علی(ع)، گفت: اگر در یک نظام سیستم و دستگاه‌ها درست عمل کنند در این صورت فساد به وجود نمی‌آید.

وی با بیان اینکه از خطوط قرمز نباید تجاوز کرد، گفت: درست است که تجاوز از خطوط قرمز انسان را به قدرت می‌رساند ولی این قدرت باطل است، وقتی قارون با عواملش در زمین فرو رفت مردم این باطل را درک کردند.

حجت‌الاسلام ‌سعیدی تصریح کرد: در چیدمان‌ها باید به توان افراد توجه کرد، پست‌ها و شغل‌ها امانت است و تعهد و دین در اجرای کارها وجود دارد، غربی‌ها به تعهد و دین توجه ندارند.

وی با اشاره به مشکلات موجود در جهان اسلام، افزود: حضرت امام خمینی(ره) وقتی وارد عرصه حاکمیت شدند آسیب‌شناسی همه‌جانبه‌ای انجام دادند و مشکلات جهان اسلام را بررسی کردند، امام راحل پنج مشکل اساسی در جهان اسلام را مطرح کردند.

نماینده‌ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: نخستین مشکل جهان اسلام تجزیه بود، استعمار با طرح‌ریزی این گنجینه عظیم را شناسایی کرد چرا که می‌دانست که استفاده از این گنجینه بزرگ و اجتماع مسلمین به‌ضرر غرب است، امپراتوری عثمانی و ایرانی را تجزیه کردند چرا که مدیریت کردن اجزای کوچک آسان‌تر است.

کد مطلب: 6638

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر