روازنه 25 تن زباله در شفت تولید می شود

فرماندار شفت از تولید روزانه 25 تن زباله در این شهرستان خبر داد.

روازنه 25 تن زباله در شفت تولید می شود

به گزارش گیلان خبر یونس محمودی بعد از ظهر امروز در جلسه کارگروه پسماند شهرداری این شهر با بیان این که روزانه 25 تن زباله در شفت تولید می‌شود گفت : باید با اقدام های خلاقانه و عملی مشکل پسماند زباله  شهرستان شفت برطرف شود.

وی آگاهی های اجتماعی را در کاهش این مشکلات را بسیار موثر دانست و اظهار داشت : با وجود تلاش‌های صورت گرفته هنوز خلأهایی در زمینه پسماند وجود دارد که باید با  کار فرهنگی که ابزار بسیار مناسبی است ، حتی الامکان با این معضل مقابله کرد.

فرماندار شفت  با تاکید بر این که مهار این مشکل نیاز به کار ریشه ای دارد افزود : ایجاد سه مرکز ورمی کمپوست و برگزاری سه همایش نظری با حضور کارشناسان استانی ، فعالیت‌های تبلیغاتی و برگزاری کارگاه‌های آموزشی و تخصیص بودجه برای دهیاری‌ها برای مقابله با پسماند را ازاقدامات عملی کارگروه ویژه پسماند این شهر بیان کرد.

وی همچنین خاطرنشان کرد : وضعیت پسماند پزشکی این شهر در مقایسه با سایر شهرها را بسیار خوب و مطلوب ارزیابی کرد و افزود :این جلسه با هدف برنامه‌ریزی به مناسبت برگزاری مراسم هفته هوای پاک برگزار شده است.

در ادامه این جلسه نیز رئیس اداره حفاظت محیط زیست شفت با درخواست از دهیاران و شهرداران برای مقابله با مشکل  زباله بحث تفکیک را به خوبی پیگیر باشند و با افراد متخلف برخورد کنند و مردم نیز  توجه بیشتر مردم به محیط زیست پیرامون خود داشه باشند.

 

 

کد مطلب: 6926

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر