راهکار های رفع ترافیک شهر رشت بررسی شد

معاون برنامه ریزی فرماندار رشت با اشاره به مشکلات محورهای مواصلاتی این شهر به شهرهای اطراف گفت: اصلاح هندسی نقاط مشکل ساز خیابان ها و جاده ها یکی از عوامل موثر در کاهش ترافیک شهر رشت است.

 راهکار های رفع ترافیک شهر رشت بررسی شد

گیلان خبر : ˈمحمد مجدˈ در جلسه شورای ترافیک افزود: تعویض برخی از تابلوها و تامین روشنایی در نقاطی با نبود دیدکافی در شب نیز می تواند برای رفع مشکل ترافیک و جلوگیری از حادثه های ناگوار موثر واقع شود.

وی نبود جای پارک کافی برای دانشجویان دانشگاه آزاد واحد پل تالشان رشت را یکی از مشکلات ترافیکی این شهر عنوان و اضافه کرد: در زمان تاسیس این دانشگاه ظرفیتی بین دو تا سه هزار دانشجو برای تحصیل در آن نظر گرفته شده بود، اما اکنون جمعیت دانشجویان این دانشگاه حدود 18 هزار نفر است؛ از اینرو، تبدیل این دانشگاه به چندین دانشکده مد نظر است.

وی با توجه به نگرانی پلیس راهنمایی رانندگی و شکایات اهالی منطقه در این زمینه، اظهار داشت: با همکاری شهرداری و معاونت ترافیک، ساخت پارکینگ دوار با قابلیت پارک 12 ماشین در فضای 30 متر مربع برای این دانشگاه انجام خواهد شد.

مجد یکی دیگر از مشکلات ترافیکی شهر رشت را در زمان اعزام سرباز اعلام کرد و گقت: ماهانه مشمولین در سه مرحله به صورت جداگانه برای خدمت مقدس سربازی اعزام می شوند که در هر مرحله بیش از هزار سرباز و حداقل سه هزار همراه با تعداد زیادی خودرو در محل اعزام تجمع کرده و مشکلات ترافیکی و ازدحام بالا در محل به وجود می آید.

وی اضافه کرد: برای رفع این مشکل، زمینی در جنب ساختمان نظام وظیفه جهت خاکریزی و آماده سازی برای ساخت پارکینگ اختصاصی مشمولان و خانواده های آنان در نظر گرفته شده که بزودی مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

معاون فرماندار در ادامه با اشاره به تعداد فراوان بازدید کنندگان از موزه میراث روستایی سراوان ، استفاده از حاشیه جاده جهت پارک خودروها را یکی از معضلات این منطقه دانست و گفت: یکی از راههای کسب بودجه برای ساخت پارکینگ، ایجاد تسهیلات لازم جهت جذب و ترغیب سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در این زمینه می باشد.

وی وجود یک پل عابر پیاده برای هدایت مسافرین و تامین روشنایی کافی را برای این محل الزامی خواند و افزود: خوشبختانه تعویض تابلوهای پارک ممنوع با توقف مطلقا ممنوع در این منطقه بسیار سود بخش بوده است.

معاون برنامه ریزی فرمانداری رشت همچنین با اشاره به بسته شدن چهار دوربرگردان در چهار نقطه حادثه خیز محور رشت-قزوین ادامه داد: با بسته شدن این دوربرگردانها در محل هایی مانند گذر خانعمو، سیلو و سردخانه ، ضمن کاهش آمار تصادفها، از تعداد سرعتگیرهای نصب شده دراین جاده نیز کاسته می شود.

مجد با تاکید بر لزوم جانمایی مناسب برای برخی از پایانه های مسافربری داخل شهری گفت: برای بعضی از این پایانه ها جانمایی مناسب انجام شده و مابقی در دست بررسی هستند.

وی از برخورد و و جمع آوری وانت بارها و دستفروشان متجاوز به حریم خیابان خبر داد و اظهار کرد: در سه نقطه شهر ؛ چهارراه احمد زاده ، سیاه اسطلخ و ابتدای گلباغ نماز محلی برای استقرار وانت بارها پیش بینی شده است.

وی با اشاره به قطع درختان خشکیده و رنگ آمیزی جداول خیابانهای شهرستان رشت که ضمن زیباسازی خیابان باعث جلوگیری از خطرات احتمالی و تصادفات شده است ،گفت: در همین راستا، باید استاندارد سازی پارکینگ ها و توقفگاهها از سوی ارگانهای مربوطه به صورت دوره ای مورد بازدید قرار گیرد.

مجد همچنین از افزایش 20 درصدی تعداد تاکسی های در آغاز شب خبر داد و گفت: بدین ترتیب تا اندازه ای از بار ازدحام مسافر و ایجاد ترافیک انسانی در ساعات آغازین شب کاسته شده است.

مجد تصویب اجرای طرح نصب پارکومتر هوشمند در 26 خیابان رشت از سوی شورای عالی ترافیک نیز از دیگر نکاتی بود که معاون برنامه ریزی فرمانداری رشت به آن اشاره کرد و افزود: سه خیابان دیگر شهر رشت نیز جهت اجرای این طرح ، از سوی این شورا در دست بررسی است.

کد مطلب: 7090

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر