استاد حوزه: هراس از دشمن موجب شکست نظامی و تاریخی می‌شود

حجت‌الاسلام حسن عرفان به مناسبت میلاد امام سجاد (ع) در مسجد سلیمانداراب رشت به سخنرانی پرداخت.

استاد حوزه: هراس از دشمن موجب شکست نظامی و تاریخی می‌شود

گیلان خبر : حجت‌الاسلام حسن عرفان استاد حوزه و دانشگاه  در مراسمی که شامگاه دیشب به مناسبت میلاد امام سجاد (ع) در مسجد سلیمانداراب رشت برگزار شد اظهار داشت :یکی از بارزترین کارهای زندگانی امام سجاد (ع) ویران کردن پایگاه اجتماعی بنی امیه و پاسداری از انقلاب حسینی (ع) بود.

وی با اشاره به این که اکنون عمیق ترین ارادت ها در سوریه نسبت به امام حسین (ع) وجود دارد ، افزود مرقد حضرت زینب (س) پایگاه تشیع شده است.

استاد حوزه و دانشگاه با بیان این که امام سجاد (ع) و حضرت زینب (س) به روشنگری و بیدادگری در جامعه پرداختند تصریح کرد : امام سجاد (ع) ثابت کرد حق با اهل بیت (ع) است.

عرفان صحیفه سجادیه را میراث گرانبهای فرهنگی امام سجاد (ع) دانست و اضافه کرد شیعیان گسترده‌ترین دعای معصوم (ع) را دارند و این امر مدیون امام سجاد (ع) است و به همین جهت باید به این میراث فرهنگی امام سجاد (ع) توجه بیشتری شود.

وی با بیان این که اگر افراد به خداوند توکل کنند شکست نمی‌خورند اظهار داشت : شجاعت و شهامت یکی دیگر از شاخص‌های بزرگ امام سجاد (ع) است.

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه هراس از دشمن موجب شکست نظامی و تاریخی می‌شود، خاطرنشان کرد: امام (ره) تنها از خداوند می‌ترسید.
عرفان با اشاره به این جمله امام که فرمود: ( آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند) دلیل و منطق امام برای این موضع را براساس این اصل که « هر قدرتی غیر از خدا ضعیف است» دانست.

کد مطلب: 761

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر