معاون گردشگری میراثفرهنگی گیلان:

احیا آئین های بومی و محلی در جشنواره های گیلان

گیلان دارای قابلیت های بسیار غنی در بخش فرهنگی، تاریخی، گردشگری و کشاورزی است.

احیا آئین های بومی و محلی در جشنواره های گیلان

گیلان خبر: سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری گیلان با بیان اینکه برگزاری جشنواره های مختلف در جذب گردشگر در روستاها بسیار موثر است، گفت: در جشنواره ها آئین های فراموش شده بومی و محلی را احیا می کنند و به نسل آینده انتقال می دهند.

به گزارش خبرنگار گیلان خبر، حمیدرضا آذرپور در جمع خبرنگاران گفت: گیلان دارای قابلیت های بسیار غنی در بخش فرهنگی، تاریخی، گردشگری و کشاورزی است.

وی با بیان اینکه برگزاری جشنواره های مختلف در جذب گردشگر در روستاها بسیار موثر است، افزود: در جشنواره ها آئین های فراموش شده بومی و محلی را احیا می کنند و به نسل آینده انتقال می دهند.

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری گیلان گفت: مناطقی که از لحاظ معرفی کمتر به آن مکان ها پرداخته شده است، به بهانه جشنواره آن مکان ها را به گردشگران بیشتر معرفی می کنند.

آذرپور تصریح کرد: معرفی صنایع دستی، محصولات کشاورزی و آئیین های بومی و محلی در جشنواره ها به مردم شناسانده می شود.

وی با بیان اینکه جشنواره های مختلفی در استان گیلان برگزار می شود،خاطرنشان کرد: جشنواره بهار نارنج، توت فرنگی، گیاهان دارویی، زیتون و نان از جمله جشنواره هایی است که در گیلان برگزار می شود.

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری گیلان تاکید کرد: اجرای موسیقی سنتی، طناب بازی، نمایش گیلکی، عرضه مستقیم محصولات محلی، آش های محلی از جمله برنامه هایی است که در جشنواره ها برگزار می شود.

 

کد مطلب: 762

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر