همراهی کشاورزان چالش کم‌آبی را مهار می‌کند

فرماندار تالش با تاکید بر ضرورت همکاری کشاورزان در استفاده بهینه از آب کشاورزی این شهرستان گفت: همراهی کشاورزی چالش‌های جدی کم‌آبی را مهار می‌کند.

همراهی کشاورزان چالش کم‌آبی را مهار می‌کند

به گزارش گیلان خبر به نقل از فارس؛ علی فتح‌اللهی به فارس گفت: با اشاره به وضعیت آب کشاورزی این شهرستان اظهار کرد: با توجه به آغاز فصل زراعی کشاورزی در تالش، در این شهرستان حتی از یک لیتر آب سد منجیل استفاده‌ نمی‌شود و تنها به ایستگاه‌های پمپاژ و چاه‌های عمیق و آب‌های روان که در رودخانه‌های تالش موجود است اکتفا می‌کنیم.

وی با بیان اینکه امسال برخلاف سال‌های گذشته پس از برداشت برنج تشکیل کمیسیون در این زمینه را تعطیل نکردیم، تصریح کرد: تالش با 16 هزار هکتار اراضی کشاورزی 93 سردهنه دارد که 17 سردهنه بزرگ و با حجم بالا است.

فرماندار تالش گفت: همواره به دلیل سیلاب‌ها و تخریب‌هایی که در آن اتفاق می‌افتد از امکانات بخش‌های خصوصی و پیمانکارانی که در شهرستان فعال هستند استفاده کرده‌ و توانسته‌ایم تمام سردهنه‌های خود را به پایان برسانیم.

وی با اشاره به اینکه از نظر سردهنه‌سازی هیچ مشکلی وجود ندارد، تصریح کرد: ایستگاه‌های پمپاژ و چاه‌های عمیق خود را برای فعال کردن آماده کرده‌ایم.
فتح‌اللهی همکاری کشاورزان را امری مهم و ضروری دانست و خاطرنشان کرد: اگر همراهی کشاورزان نباشد به طور یقین با چالش‌هایی مواجه می‌شویم.

وی با تصریح بر اینکه اقدام‌های خوبی در شهرستان برای آبرسانی به اراضی کشاورزی تالش صورت گرفته است، یادآور شد: برق‌رسانی به چاه‌های آب کشاورزی در برخی از نقاط و حفر حدود سه چاه‌ کشاورزی که از سال گذشته انجام شده و امسال وارد مدار می‌شود، از جمله اقدام‌ها در این زمینه است.

فرماندار تالش افزود: کاهش نزولات داریم و تنها اکتفای ما به چاه‌های عمیق است که مشکلات خاص خود را دارد و باید بتوانیم از هر قطره آب شهرستان استفاده بهینه کنیم.
وی از مطالعه احداث دو سد لاستیکی در تالش خبر داد و گفت: امیدواریم برای سال‌های آینده بتوانیم یکی از دو سد لاستیکی را به مدار بهره‌برداری برسانیم.

فتح‌اللهی با قدردانی از تمام دستگاه‌های مربوطه، بخشداران، دهیاران و شورای اسلامی روستاها، خاطرنشان کرد: امیدواریم سال زراعی موفقی را آغاز کرده و با خوبی به پایان برسانیم.

کد مطلب: 8110

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر