با حضور 100 استاد دانشگاه

طرح ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه آزاد اسلامی رشت افتتاح شد

طرح ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت با حضور 100 استاد دانشگاه افتتاح شد.

طرح ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه آزاد اسلامی رشت افتتاح شد

گیلان خبر: چهارمین دوره طرح ضیافت اندیشه استادان و نخبگان دانشگاهی پیش از ظهر امروز با حضور مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های آزاد اسلامی گیلان، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و 100 نفر از استادان واحدها با همت دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در این استان در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت افتتاح شد.

حجت الاسلام علی کریمیان، مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های آزاد اسلامی گیلان در مراسم مذکور با تبریک فرا رسیدن دهه کرامت و قدردانی از برگزار کنندگان طرح مذکور اظهار کرد: سرفصل‌های این دوره مشخص شده اساتید دانشگاه‌ها باید با توجه به جایگاه مهم آنها در ترویج موضوعات فرهنگی همواره یار و یاور دانشگاه باشند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت نیز در مراسم مذکور با قدردانی از استقبال اساتید برای حضور در این طرح، گفت: پاسخگویی به منویات مقام معظم رهبری از مهم‌ترین دلایل برگزاری طرح ضیافت اندیشه اساتید است.

علیرضا امیرتیموری افزود: بها دادن به ارتقای سطح معرفتی و دینی اساتید به اندازه ارتقای سطح عملی آنها با توجه به منویات رهبری دارای اهمیت است.

وی با بیان اینکه اگر اساتید ما به این باور برسند که تنها، حضورشان در دانشگاه برای تدریس نیست، تصریح کرد: پذیرفتن این باور به پیشرفت دانشگاه کمک می‌کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت استقبال اساتید از برنامه‌های فرهنگی را بزرگ‌ترین مقابله در برابر هجمه‌های دشمن دانست و یادآور شد: استاد برای دانشجو یک الگو است.

معاون دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های گیلان نیز حضور اساتید در طرح ضیافت اندیشه اساتید را به دلیل مسائل مرتبط با تغییر سبک زندگی و اطلاع‌رسانی به دانشجویان دارای اهمیت خواند.

حجت‌الاسلام قاسم قاسمی با اعلام فوق برنامه‌های طرح ضیافت اندیشه متذکر شد: برگزاری کلاس‌های طب سنتی، اقتصاد مقاومتی، آسیب‌شناسی شبکه‌های اجتماعی، دیدار با نماینده ولی فقیه در گیلان و بازدید از سد سفیدرود از جمله برنامه‌های جانبی در کنار برگزاری این طرح در واحد رشت است.

دبیر هم‌اندیشی استادان و نخبگان دانشگاهی در گیلان نیز در مراسم مذکور اظهار کرد: در طرح ضیافت اندیشه چهار روزه که با حضور دو استاد کشوری در واحد رشت برگزار می‌شود، مباحثی از اندیشه سیاسی و اخلاق حرفه‌ای در چهار کلاس دو نوبته صبح و عصر تدریس می‌شود.

مهرداد گودرزوند چگینی گفت: طرح ضیافت اندیشه استادان دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت برای چهارمین سال متوالی به اجرا در آمده است.

وی با اشاره به اینکه این طرح با محوریت شناخت اندیشه سیاسی اسلامی برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: طرح ضیافت اندیشه در راستای دوره‌های معرفت‌افزایی برگزار می‌شود و دوره معرفت‌افزایی طبق مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی برای ارتقای توان فرهنگی اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور در ابعاد مختلف اجرا می‌شود.

 100 نفر از اعضای هیئت علمی واحد رشت در مدت چهار روز در طرح معرفت‌افزایی که به همت دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های آزاد اسلامی گیلان در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی  واحد رشت برگزار شد، حضور دارند./فارس

کد مطلب: 9660

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر